Eesti uudised

VIDEO | Valgas oleks jalgrattaga raudteed ületanud nooruk peaaegu rongi alla jäänud (49)

Toimetas Silja Ratt, 10. aprill 2018 12:39
Esmaspäeval kell 13.56 juhtus Valga raudtee ülekäigul õnnelik õnnetus, kus poiss vanuses umbes 12-14 ületas raudteed ülekäigul ratta seljas, kõrvaklapid peas, ning sõitis vastu liikuvat kaubarongi.

Kokkupõrke tagajärjel paiskus poiss rattalt ning kaldus tagasi, seetõttu ta suuremaid vigastusi kui ehk paar kriimustust ei saanud. Peale kokkupõrget lahkus poiss ülekäigult ratta seljas.

Samal teemal

“Tahaksin lapsevanematele südamele panna, et nad räägiksid oma lastega raudtee ületamise ohtudest. Kindlasti ei tohi raudteed ületada ratta seljas, vaid tuleb ratas käe kõrvale võtta ning veenduda selles, et rong ei lähene. Peale selle ei tohiks kindlasti kõrvalistel tegevustel lasta tähelepanu hajutada, olgu selleks muusika kuulamine või telefoniga mängimine,” kommenteeris Eesti Raudtee kommunikatsioonijuht Monika Kaljusaar.

“Selle poisi jaoks oli kindlasti tegemist tema teise sünnipäevaga, kuid enamus juhtudel on need õnnetused väga tõsiste tagajärgedega,” lisas ta. 

Eesti Raudtee helistab täna, teisipäeval ka kõik Valga koolid läbi ning palub neil rääkida lastega raudteeohutusest.

"Samuti korraldasime juba ümber oma Valga jaama turvatöötajate töö ning suuname nad ülekäigu juurde hommikusel ja pärastlõunasel tipptunnil, kui lapsed tavaliselt kooli lähevad või sealt tulevad. Meie jaoks on oluline, et antud sõnum jõuaks noorteni ning raudtee ohtusid võetaks tõsiselt," märkis Kaljusaar.

"Kõrvalised tegevused raudteel hajutavad tähelepanu ning pahatihti noored ei tunneta ohtu enne, kui on liiga hilja ja nii mõnigi noor on tähelepanematuse ja vale käitumise tõttu raudteel oma elu kaotanud."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee