Tammy Duckworth. Foto: AP/Scanpix
Toimetas Piret Kütt, Aadu Hiietamm 10. aprill 2018 10:54
USA senaator ja Iraagi sõja veteran Tammy Duckworth (50) tõi esmaspäeval ilmale teise tütre. Temast sai esimene USA senaator, kes on sünnitanud oma ametiajal. Samuti on ta esimene senaator, kes on sündinud Tais.

Demokraat Tammy Duckworthist sai aastal 2012 esimene kongressi esindajakotta valitud puudega naine. Neli aastat hiljem, 2016 valiti ta Illinoisi osariiki senatisse esindama. 

Tammy Duckworth on alates 1993. aastast abielus rahvuskaardi majori Bryan Bowlsbeyga. Esimese lapse, tütar Abigaili sünnitas ta pärast viljatusravi 2014. aasta novembris Chicagos, vahendab CNN. Seekord otsustas Tammy Duckworth koos abikaasaga jääda sünnituse ajaks Washingtoni – seda juhuks, kui on tarvis senatis hääletada. Ta kirjutas Facebookis, et vastsündinu sai nimeks Maile Pearl. Jaanuaris tunnistas Tammy Duckworth ajakirjandusele antud intervjuus, et teisegi lapse saamine oli raske.

Ta kaotas mõlemad jalad 12. novembril 2004 Iraagis, kui tema juhitud sõjaväekopter UH-60 Black Hawk alla tulistati. Tema tugevasti vigastatud parema käe suutsid arstid siiski päästa. 

 

 

Tammy Duckworth koos oma esimese tütrega. Foto: Reuters/Scanpix