HIV-testi tegemine (ALDO LUUD)

Kuigi naisel oli hulk HIV-le viitavaid sümptomeid, ei tulnud ükski kahes eri haiglas teda uurinud arst selle peale, et test teha, perearstist rääkimata.

28aastane Keiu (nimi muudetud) meenutab Eesti Päevalehele, et ärkas 2016. aasta maikuus väga halva enesetunde ning 38kraadise palavikuga. Enne seda polnud naisel mingeid haigusnähte esinenud, palavik tuli ootamatult. See oli esimene päev ligi kaks aastat kestnud piinarikkas saagas, mida arstid lahendada ei suutnud.

Keiu kannatas kaks aastat erinevate haiguste all ning käis arstide vahet, kuid keegi neist ei tulnud selle peale, et naisele HIV-testi teha.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Jaga artiklit

33 kommentaari

U
usakumatu  /   17:12, 15. apr 2018
Ma ei taha hästi uskuda, et arstid ei avastanud tal HIV algstaadiumis, et nagu arstid ei oleks testinud, ma ei usu seda. Töötan ise suures haiglas, ning tean seda, et erinevad nakkused hepatiidi hvi test tehakse valdavalt ikka kõigile haiglasse saabujatele. Ning kui siin käib jutt sellest, et 2 aastat ei tuvastatud tal seda, siis tegemist ikka ennekõike lohaka naisega, kuna aastas 1x võiks käia ikka naistearsti vastuvõtul, ning seal kohe kindalsti tehakse kõik võimalikud analüüsid!
L
Liigapikknimi  /   08:16, 11. apr 2018
Huvitav, mis piinad ned olid?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis