Maailm

Turu pussitaja ei vaevunud nägu varjama (29)

Ohtuleht.ee, 9. aprill 2018 19:30
Foto: AFP/Scanpix
Esmaspäeval algas Soomes kohus läinud aasta augustis Turu kesklinnas kaks inimest tapnud ja kaheksat vigastanud 23aastase marokolase Abderrahman Bouanane üle. Kohut peetakse kohalikus vanglas ja kaebealusel peavad istungite ajal, mis kestavad ilmselt mai keskpaigani, olema pidevalt käed raudus.

Esmaspäeva hommikul Bouanane oma nägu ei varjanud ja pigem irvitas, kui kahe vanglaametniku vahel kohale toodi. Tema advokaat kinnitas, et Bouanane tunnistab, et tappis ja vigastas inimesi, kuid ei kavandanud seda ette, ei tegutsenud terroristina ega tahtnud äratada rahvas hirmu ning kahjustada Soome riiki. Viimane avaldus on tähtis: Soome kriminaalseadusandluses on kahetsusväärselt kirjas, et terroriteoks saab määratleda midagi, mis kahjustab riiki, kuid pidanuks olema rahvast või üldsust. Selle üle tuleb kohtus ilmselt veel vaielda

Süüdistaja sõnul ründas Bouanane Turus inimesi osana Isise ülemaailmsest terrorikampaaniast. Bouananele anti sõna pärast lõunavaheaega, kui ta ütles, et tahtis kahel inimesel pea maha lõigata, seejärel mõneks ajaks varjuda ja jätkata rünnakut kunagi hiljem.

Istungi lõpul loeti ette kannatanute nõuded neile tehtud ainelise kahju korvamiseks. Nõuete koguväärtus ulatub 600 000 euroni.

Samal teemal

20.06.2018
Turu pussitaja lubab kohtuotsuse edasi kaevata
15.06.2018
Kohus mõistis Turu noaterroristi eluks ajaks vangi
17.04.2018
Turu pussitaja oma naisohvrist: „Tema naeratus häiris ja ärritas mind seksuaalselt.“
20.03.2018
Soome prokurör nõuab Turu noaterroristile eluaegset vanglakaristust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee