Foto: AFP/Scanpix
Ohtuleht.ee 9. aprill 2018 19:30
Esmaspäeval algas Soomes kohus läinud aasta augustis Turu kesklinnas kaks inimest tapnud ja kaheksat vigastanud 23aastase marokolase Abderrahman Bouanane üle. Kohut peetakse kohalikus vanglas ja kaebealusel peavad istungite ajal, mis kestavad ilmselt mai keskpaigani, olema pidevalt käed raudus.

Esmaspäeva hommikul Bouanane oma nägu ei varjanud ja pigem irvitas, kui kahe vanglaametniku vahel kohale toodi. Tema advokaat kinnitas, et Bouanane tunnistab, et tappis ja vigastas inimesi, kuid ei kavandanud seda ette, ei tegutsenud terroristina ega tahtnud äratada rahvas hirmu ning kahjustada Soome riiki. Viimane avaldus on tähtis: Soome kriminaalseadusandluses on kahetsusväärselt kirjas, et terroriteoks saab määratleda midagi, mis kahjustab riiki, kuid pidanuks olema rahvast või üldsust. Selle üle tuleb kohtus ilmselt veel vaielda

Süüdistaja sõnul ründas Bouanane Turus inimesi osana Isise ülemaailmsest terrorikampaaniast. Bouananele anti sõna pärast lõunavaheaega, kui ta ütles, et tahtis kahel inimesel pea maha lõigata, seejärel mõneks ajaks varjuda ja jätkata rünnakut kunagi hiljem.

Istungi lõpul loeti ette kannatanute nõuded neile tehtud ainelise kahju korvamiseks. Nõuete koguväärtus ulatub 600 000 euroni.

Samal teemal

Kommentaarid  (29)

reede 11. aprill 2018 18:41
Saatku Nestori juurde käendusele Küll see mees häid kombeid õpetab Selge et tuleb valida EKRE
RE ja kallis Kaja võtavad 23. aprill 2018 12:08
selliseid kangelasi avatud südamete ja rahakottidega vastu.
söödaks 10. aprill 2018 17:26
Selline tuleks rebasefarmis rebastele sisse sööta.
mida modereerida, sigudikud 23. aprill 2018 12:09
on moslemite arust samasugused kui naisterahvad, roojased .
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS