Eesti uudised

FOTOD | Mustvees päästeti jõejääle läinud mees (6)

Liis Vaksmann, 9. aprill 2018 15:40
Foto: Päästeamet
Täna pärastlõunal sai Häirekeskus teate, et Lohusuu alevikus Mustvees on mees läbi jõe jää vajunud ega pääse omal jõul veest välja.

Kell 14.05 teatati Häirekeskusele, et Jõgevamaal Mustvee vallas Lohusuu alevikus Avijõe silla lähedal on inimene keset jõge läbi jää vajunud. Kümmekonna minutiga kohale jõudnud päästjad viskasid hädasolijale viskeliini, millest 43aastane mees küll kinni sai, kuid jääaugust teda nii kätte ei saadud, sest külmunud kätega ei suutnud uppuja nöörist kinni hoida. Samal ajal pandi kokku päästeritv, mille abil mees mõni minut hiljem kaldale tõmmati. Tugevalt alajahtunud mehe toimetas kiirabi haiglasse.

Mustvee komando meeskonnavanem Aleksandr Matrossovi sõnul oli üle jää minek äärmuslikult mõtlematu tegu, mille mees tõenäoliselt jalavaeva lühendamiseks oli ette võtnud. "Tõesti arusaamatu," sõnas Matrossov. "Jõel on ainult pudru, mida ei saa isegi jääks nimetada."

Matrossov lisas ka, et päästeridva abil saab päästa inimest kaldast maksimaalselt 13 meetri kauguselt. Mees kukkus jääst läbi umbes 12 meetri kaugusel kaldast.

Alates 4. aprillist keelas päästeamet siseveekogude jääle mineku. Ilmaolud on järsult soojenenud ning veekogude jää ei kanna enam.

Samal teemal

10.04.2018
Rummu karjääris läbi jää vajunud mehe päästsid enda eluga riskides kaks noormeest
09.04.2018
Läbi jää vajunud väikepoiss ja teda päästma läinud vanaema sattusid uppumisohtu