Raie SoomaalFoto: Indrek Vain
Toimetas Silja Ratt 9. aprill 2018 06:58
Kuu aja eest tegi kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks (EMA) keskkonnainspektsioonile (KKI) avalduse seoses Soomaa rahvuspargis toimunud raietega. Praeguseks on ühenduse kahtlustused kinnitust leidnud, kuna kõnesolevas asjas on inspektsioon alustanud väärteomenetlust juba kahe rikkumise osas.Märtsi alguses saatis Eesti Metsa Abiks KKI-le avalduse seoses Soomaa rahvuspargis, Tõramaa kinnistul toimunud raietega, mille puhul kahtlustati mitmesuguseid eksimusi nii metsaseaduse, metsa majandamise eeskirja kui Soomaa rahvuspargi kaitse-eeskirja vastu. Lisaks sellele on ühenduse hinnangul alust kahtlustada ka kinnistute tahtlikult nooremaks inventeerimist, võimaldamaks võimalikult suurt raiet, kuna Soomaa rahvuspargis ei tohi erinevaid puuliike teatud vanusest alates enam raiuda.Avalduse saatmise ajal kontrollisid aktivistid laialdast pahameelt tekitanud 40-hektarilist raiet otse Soomaa rahvuspargi südames, sealse külastuskeskuse vahetus läheduses, leides peale droonidega ala uurimist

Kommentaarid  (14)

Teeline 9. aprill 2018 20:37
Aga algul tagusid KKI ametnikud nelja käega vastu rinda, et kõik on seaduslik. Aga kui ninapidi kaka sisse toppida, saavad aru küll, et s i t t mis s i t t.
ja mis siis KKI ülesanne on? 10. aprill 2018 09:19
Vahtida pealt, kuni keegi hakkab eeskirjade täitmist nõudma, järelejätmatult? Sellise ametkonna juht peaks koha vabastama.
9. aprill 2018 19:18
vaja 10 aastaks istuma panna
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS