Eesti uudised

President Kaljulaid sõidab töövisiidile Prantsusmaale (19)

Toimetas Silja Ratt, 8. aprill 2018, 16:32
Kersti KaljulaidFoto: Tiina Kõrtsini
President Kersti Kaljulaid on teisipäevani töövisiidil Prantsusmaal, kus kohtub president Emmanuel Macroniga ja osaleb Balti sümbolismi näituse avamisel Orsay muuseumis.

Esmaspäeval toimub president Kaljulaidi kahepoolne kohtumine Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroniga, millele järgneb president Macroni ning Eesti, Läti ja Leedu presidentide töölõuna. Seejärel osaleb president Kaljulaid koos oma Prantsuse, Läti ja Leedu kolleegidega Orsay muuseumis näituse „Metsikud hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis“ avamisel, millega tähistatakse Eesti, Läti ja Leedu iseseisvuse 100. aastapäeva. Avamisele järgneb riigipeade ühine pressikonverents.

President Kaljulaid kohtub esmaspäeval ka Prantsusmaa ettevõtjatega ja tutvustab Eesti majanduskeskkonda ja e-riiki.

Teisipäeval siirdub president Kersti Kaljulaid Lyoni, kus avab majandusfoorumi, millest võtavad osa nii Prantsusmaa kui Eesti ettevõtjad. Seejärel külastab riigipea Lyoni tehnikaülikooli digilinnakut ja avab Eesti ettevõtte Rangeforce korraldatud kübervõistluse. Lisaks on planeeritud kohtumised Auvergne-Rhone-Alpes regiooni prefekti Stéphane Bouillon’i ja Lyoni linnapea Georges Képénékian’iga ning lõunasöök kohalike poliitikute ja majandustegelastega.

Riigipea saabub tagasi Eestisse teisipäeva hilisõhtul.

Samal teemal

9. aprill 2018, 18:03
FOTOUUDIS | President Kaljulaid külastab Prantsusmaad
8. aprill 2018, 14:01
VIDEO | USA populaarne telesaade pilas Donald Trumpi ja Balti riikide presidentide kohtumist
6. aprill 2018, 18:10
Kas Eesti annab robotitele inimõigused? Presidendi intervjuu IT-ajakirjale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee