Eesti uudised

TV3 VIDEO | Säh sulle, Raimond Kaljulaid - rohelised lähevad valimistele ikkagi oma nimekirjaga! (22)

Ohtuleht.ee, 7. aprill 2018 21:56
Roheliste esinaine Züleyxa IzmailovaFoto: Robin Roots
Keskerakondlane Raimond Kaljulaid pakkus Eestimaa Rohelistele väja, et nad võiksid täna toimunud üldkogul kaaluda ka seda, et liituda suuremate erakondadega riigikogu valimisteks, sest oma nimekirjaga neil šanssi poleks, vahendas ERR täna hommikul. Rohelised aga otsustasid tänasel üldkogul, et valimistele minnakse siiski oma eraokonnaga.

Roheliste esinaine Züleyxa Izmailova andis muuhulgas ka ülevaate juhatuse senistest tegevustest ja kinnitas, et rohelised siirduvad valimistele kindlal sammul.

Kommunikatsioonijuht Laura Lisete Roosaar presenteeris 2019 aasta valimiste kommunikatsiooniplatvormi, mis lähtub põhimõttest, et me oleme loodusega üks, teatasid Rohelised pressiteate vahendusel.

Rohelised on seisukohal, et senisel viisil, looduskeskkonna heakäiku tähtsustamata, riiki enam juhtida ei saa. Looduskeskkonna heaolu on miski, mille prioriteetsus avaldub valdkonnaüleselt. On eiramatu reaalsus, et maailma looduse käekäik halveneb päev-päevalt. Rohelised on veendunud, et Eestist peab saama progressiivne ökoriik, mis on eeskujuks Euroopale ja kogu maailmale. Ökoinnovatsioon, kodanikuühiskond, põlisloodus ja liigirikkus, inimeste tervis ning haritus saavad olema nende valimiste põhiteemad. Kõik poliitilised otsused peavad lähtuma arvesse võttes keskkonnamõjude vähendamist ning ettevaatusprintsiipi.

Üldkogu otsustas üksmeelselt, et Rohelised lähevad Riigikogu valimistele enda nimekirjaga ning siinkohal kutsuvad üles rohelise maailmavaate kandjaid liituma valimisnimekirjaga.

Üldkogu valis erakonna volikogusse end esindama Valdur Lahtvee, Mattias Turovski, Kai Künnis-Beres, Lisette Aro, Mart Jüssi, Fideelia-Signe Roots, Laura Lisete Roosaar, Maigi Käige, Hannes Puu, Jüri Ginter, Steve Truumets, Teet Randma, Siiri Rebane, Fredy Bogomolov ning Arvo Kuiv. Lisaks kinnitati revisjonitoimkond, valimistoimkond ning aukohus.  

Volikogu liige Mart Jüssi on kindel, et valimisteni jäänud aja jooksul süveneb valija huvi keskkonnaküsimuste vastu.

“Usaldame valijat, et ta täna Eestis ringi vaadates leiab ka oma otsuste kaalumisel koha keskkonnaküsimustele. Kohusetundlik valija mõtleb kui palju ta on valmis täna tervist, julgeolekut või toimetulekut ahistavaid, hiilivalt lähenevaid keskkonnaprobleeme vahetama enda ja järgmise põlvkonna heaolu ja õnne vastu. Hääletamine on sügavalt isiklik asi, aga loodame, et valija teadvus kajastub nii reitingutes kui otsustes valimispäeval," ütles Jüssi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee