Krimi

Täiendatud!

Saaremaal uppus läbi kodutiigi jää vajunud väike tüdruk  (36)

Ohtuleht.ee, 8. aprill 2018 20:42
Foto: Meelis Tomson
Laupäeval kell 17.57 sai häirekeskus teate, et Saaremaal kukkus endises Pihtla vallas nelja-aastane tüdruk läbi jää. Lapse elu nõudnud õnnetus juhtus koduhoovi tiigil.

Pereliikmed suutsid tüdruku jääaugust välja tõmmata ja hakkasid teda elustama. Seda tegid ka ka kohale jõudnud päästjad ja kiirabi, kuid kahjuks ei andnud see tulemust.

Samal teemal

Päästeamet paneb lapsevanematel südamele, et lapsi ei tohi siseveekogude ääres ilma järelevalveta jätta. Ja seda nii jäätunud kui ka jäävaba vee läheduses, sest nad ei taju ohtusid nii nagu täiskasvanud. „Kutsume vanemaid üles, et nad räägiksid lastele nendest ja sellest, kuidas veekogude juures käituda,“ ütles Lääne päästekeskuse valvepressiesindaja Rain Põllu.

„Kui märkate abivajajat või vajate ise abi, siis tuleb esimesel võimalusel helistada hädaabinumbril 112. Kui lähete jääst läbi vajunud hädalist aitama, tuleb ligineda juba käidud rada pidi ja ulatada talle nöör, lauajupp, oks, jope või muu abivahend. Kui lähete jääaugu servale abikätt andma, võite kukkuda vette ja siis on ühe inimese asemel hoopis kahe elu ohus.“

Põllu sõnul on hukkunud lapse pere praegu sügavas leinas ega  soovi traagilise juhtumi asjaolusid täpsemalt kommenteerida.  

Päästeamet kehtestas 4. aprillist siseveekogudel jääleminekukeelu, sest soojakraadid ja päike muudavad selle eriti ohtlikuks.  

Uppusid basseini 

Aasta tagasi, 11. aprillil juhtus traagiline õnnetus Rapla vallas Uuskülas, kus tugev tuul tõukas lapsevankri koos selles maganud alla aastase lapsega maja lähedal olevass välibasseini. Lapse elu ei õnnestunud päästa.

2014. aasta juulis uppus viieaastane poiss Põlvamaal mängumaal basseini.Ta sõitis alla lastele mõeldud liumäest, läheduses olid ka vanemad.

2014. aasta 10. septembri õhtul uppus Keila jõkke kuueaastane poiss, kes oli läinud isaga kalastama. Laps jäi paariks minutiks üksi kaldale ning kui isa tuli tagasi, oli ta juba vette kukkunud. Elustamine ei andnud tulemusi.

Eelmise aasta juunis karistas Helsingi piirkonnakohus 44aastast eestlannat neljakuulise tingimisi vangistusega.. Nimelt oleks tema viieaastane poeg pärast üksinda basseini jätmist peaaegu ära uppunud. Poiss vajus vee alla ja jäi sinna neljaks ja pooleks minutiks, kuni lõpuks keegi ta pinnale tõmbas ja siis hakkas teda elustama.

Samal teemal

14.05.2018
ÕL VIDEO | Päästja: „Kõige raskemad on sündmused enda lähedaste ja tuttavatega.“
10.04.2018
Rummu karjääris läbi jää vajunud mehe päästsid enda eluga riskides kaks noormeest
09.04.2018
Läbi jää vajunud väikepoiss ja teda päästma läinud vanaema sattusid uppumisohtu