Maailm

VÄGIVALD JÄTKUB: Iisraeli-Gaza piiril hukkus kuulirahes viis inimest (7)

LISA KOMMENTAAR

Seltsimehed propagandistid ! Kui lõpetaks valetamise ? Mingit 15. mai 2018 14:05
kuulirahet ju polnud. Iisraeli snaiperid reageerivad ainult äärmise vajaduse korral kui lakkamatult antavad hoiatused vägivaldsete sissetungijatele ei mõju.
Maamees 7. aprill 2018 17:38
Selline kummide põletamine. Kus on roheliste silmad?
!!! 7. aprill 2018 12:09
Piirivalvuri kohus ongi oma piiri kaitsta. Kõigi vahenditega. Kahjuks on Euroopa omad selle vana tõe juba ammugi ära unustanud. Pigem kostitavad nad piiririkkujaid võileibade ning kohviga.
tasa ja targu… 7. aprill 2018 08:16
varsti: viis minigun'i kuumenesid üle piiritülis
Ja läbi ÜRO 6. aprill 2018 21:37
Eesti toetab rahaliselt seda nn vabadusvõitlust. Miks see eesti värvides sell endale sihukse kummi kohale tõi? Tegelikult on see värk hoopis teine maailm, millest põhjamaad eriti aru ei saa. Usk ajab hulluks, ja taevas teadagi kes ootavad teenindusosakonnas usu eest langenuid. No ikka haige maailm.
õpi ajalugu! 7. aprill 2018 12:28
Juute on Palestiinas alati elanud. Aga pärast teist maailmasõda hakka nende arv kavama ja nad ostsid araablastelt üles hulga maid. Iisraeli riik loodi ÜRO resolutsiooni põhjal. Paletiina pidi pooleks jagatama. Tol ajal oli kumbagi kogukonda, nii juute kui ka palestiina araablasi enam vähem pooleks. Kumbagi kogukonda oli kusagil 450 - 500 tuhande vahel. Iisrael riik kuulutati välja 14.05.1948.
Aga vihased prohveti pojad ei onud kahe riigiga nõus ja kutsusid oma hõimlasi üles pühale sõjale. Et juudid ilma armuta ärahä.vitada ning merre pühkida.
Selleks sõlmiti koalitsioon muslimiusku naaberriikidega. Ning asuti sõdima koos Egiptuse, Süüria, Jordaania ning Liibanoniga. Juba järgmisel päeval, 15.05.1948 ründas muslimikoalitsioon ühe päeva vanust Iisraeli riiki. Liaks neljale naaberriigile kuulutasid Iisraelile sõja ja toetasid võitlejaid ka veel Saudi-Araabia, Iraak ning Jeemen.
Jõudude vahekord oli sõjas seega kümnekordslt juutide kahjuks. Ja relvastuses jäädi enam kui kümnekordselt alla. Aga saatus oli millegipärast hoopiski juutide poolt. Nemad võitsid, kõigi loogika kiuste. Ning võitjana võtsid nad siis ka võitja õigusega endile suurema hulga Palestiina maast. Loogiline. Aga mitte kogu maa. Sest osa maast krabas omale araablaste liitlasena sõtta tulnud Jordaania, kes liitis mitu tuhat ruutkilmeetrit palestiinlastele mõeldud maast omaenda kuningriigiga.
Moderaator korjas ära. 7. aprill 2018 12:33
Panin lühidalt kirja Iisraeli riigi tekkeloo, välja kuulutamise 14.05.1948 ja sellest, kuidas juba 15.05.1948 ründas vastset riiki araabia riikide koalitsioon, keda maruvihasd Palestiina prohveti pojad olid endale appi kutsunud. Juutideriiki hävitama ning merre pühkims. Kokku 7 araabia riiki. Kirjeldasin sõja eesmärke, käiku ning tulemust. Aga moderaatorile see millegipärast ei meeldi, ära modereeris. Ilmselt ulatud araabia mõju moderaatoritenegi.