Eesti uudised

Sotsiaaldemokraadid viskasid Jaanus Vingi erakonnast välja (72)

Kristjan Väli, 6. aprill 2018, 17:36
Helve SärgavaFoto: Tiina Kõrtsini
"Õudne, et sellised tüübid sattuvad vastutavatele ametikohtadele. Nende koht on üksikul saarel, keset merd. Ja las siis kaevavad seal maad. Inimeste hulka sellised tüübid ei kõlba," on sotsiaaldemokraadist Tallinna linnavolikogu aseesimees Helve Särgava ärritunud. Nimelt said sotsid ajakirjandusest teada, et korruptsioonikahtlusega vahi alla võetud Tallinna Linnatranspordi ASi garaažide endine asejuhataja Jaanus Vink on nende pikaajaline erakonnakaaslane.

Tallinna volikogu revisjonikomisjoni esimees Helve Särgava sai neljapäeva õhtul teada, et Jaanus Vink on tema erakonnakaaslane. Lihtliige Vink on erakonda kuulunud 16 aastat.

"Kui ma sellest eile õhtul teada sain, siis täpselt... Ei ole sõna, mida viisakalt öelda! Aga ebaviisakalt ei ole sünnis öelda. Õudne, kui sellised tüübid sattuvad vastutavatele ametikohtadele. Nende koht on üksikul saarel, keset merd. Ja las siis kaevavad seal maad. Inimeste hulka sellised tüübid ei kõlba," ütleb Särgava. 

Samal teemal

Ta lisab: "Pole vahet, kas tegemist on lihtliikmega või mitte. Mainele mõjub see igal juhul halvasti!" Särgava sõnul ei ole midagi muud teha, kui Vink erakonnast välja visata.  

Sotsiaaldemokraatliku erakonna aseesimees Anto Liivat kinnitab, et juhatuse otsusega on Jaanus Vink praeguseks erakonnast välja heidetud.

"Kuna tegemist on elektroonilise hääletamisega, siis arvan, et osad inimesed hääletasid vaid tunnike tagasi. Aga sisuliselt oli eile õhtuks juba enamus olemas. Ja sellest lähtuvalt ka inimene välja arvatud," ütles Liivat eile. "Meie saime teada meediast. Meie ei osanud kontrollida. Ta oli niivõrd passiivne liige. Erakonna juhtkonnas ei olnud, vähemalt minu arust, kellelgi au teda tunda," räägib Liivat Vinkist. 

Vinki kahtlustatakse suures ulatuses altkäemaksu võtmises aastatel 2012-2017 selle eest, et kindlad ettevõtted saaks eelise nii kasutatud busside kui ka remonditeenuste ja kaupade hankimise käigus. Altkäemaksuna saadud vara maht ulatub kahe miljoni euroni. Vink võeti vahi alla kolmapäeval. Eile viis politsei Vingi Rannamõisa teel asuva elamu juurest ära konfiskeeritud autoparki.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee