Eesti uudised

Politsei uurib asja: miks riigikogulased roolis mobiiliga lobisesid (94)

Juhan Haravee, 6. aprill 2018 23:14
SIRET KOTKAFoto: Robin Roots
Neljapäeval jäid Õhtulehe fotograafi kaamera ette liiklusseaduse vastu patustanud riigikogulased Taavi Rõivas, Siret Kotka ja Anneli Ott. Nad kõik lobisesid mobiiliga, olles samal ajal autoroolis. Politsei hakkab asja uurima. 

Pressifotograafid on mobiilisõltlastest rahvaesindajaid juba aastaid jälitanud. Kui rääkida sellest väärikast kontingendist, on raske öelda, kas meie liikluspilt on paranenud. Pigem mitte. Miks peaksid siis meie parimad pojad ja tütredki pühakud olema?

Politsei alustab väärteomenetlust

Samal teemal

Õhtulehe lugejaid pahandab eelkõige see, et kui politsei suhtub tavajuhtidesse täie rangusega, siis rahvalt kõrge volituse saanud tegelaste rikkumistele vaadatakse läbi sõrmede. Kas see vastab tõele?

Palusime politseilt kommentaari eilses Õhtulehes ilmunud loole „Mobiilivaba päev: riigikogulased lobisevad autoroolis telefoniga“. Tundsime huvi, kas ajakirjanduses avaldatud infot võidakse käsitleda kui teadet õigusrikkumisest ja mida kavatsetakse ette võtta.

„Alustame asjaolude väljaselgitamiseks väärteomenetlust,“ ütleb Põhja prefektuuri liiklusjärelvalvekeskuse juht Hannes Kullamäe Õhtulehele. „Juhtide selline käitumine on väär ja ohtlik. Juht peab roolis tegelema vaid juhtimisega. Avalikkusele tuntud tegelased peaksid mõtlema, mis sõnumi nad sellega saadavad ja millist eeskuju annavad, kui käituvad liikluses valesti. Juht peab hoidma pilgu ja mõtte alati teel.“

Tulevane riigikontrolör lappab ürikuid

Et mitte jääda juba ilmunud uudise kammitsaisse kinni, lisame pildigaleriisse neljapäeval Toompeale saabunud Janar Holmi, kes annab esmaspäeval riigikogu ees riigikontrolörina ametivande. Ei, tal pole ilmselt mobiilisõltuvusega probleeme, kuid näib, et tulevasel riigikontrolöril on halb komme autoroolis tähtsatesse paberitesse süüvida. Vastust küsimusele, kas ta peab töödokumentide uurimist autoroolis vähem ohtlikuks tegevuseks kui mobiiliga rääkimist, ei õnnestugi Holmilt saada. Küll aga tänab tulevane riigikontrolör Õhtulehte selle eest, et tuletasime talle meelde reegleid, kuidas liikluses käituda.

USALDAB JA KONTROLLIB: Esmaspäevaseks Riigikontrolöri ametivandeks valmistuval Janar Holmil on kiired ajad. Isegi autoroolis ei pane ta tähtsaid ürikuid käest.   Foto: Robin Roots

„Mistahes kõrvaltegevus auto juhtimise ajal hajutab kahtlemata juhi tähelepanu, olles ohtlik nii talle kui ka kaasliiklejatele,“ lausub Holm. „Mul on väga kahju, et unustasin selle hommikul valitsuse nõupidamisele sõites ära ja andsin järele soovile ette valmistatud materjalidele veel kord põgusalt pilk peale heita.“

Kuni juhita autod pole saanud meie igapäeva osaks – millal see küll võiks juhtuda –, jäägu riigitüüri hoidjate käed autorooli keerates kõigest muust vabaks.

Õhtuleht hoiab sellel kindlasti pilku peal, kui hästi või halvasti läheb liiklusseaduse vastu patustanud riigikogulastel. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee