Sergei Skripal 2006. aastalFoto: AFP/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 6. aprill 2018 15:54
Sergei Skripal paraneb ning tema seisund ei ole enam kriitiline, kinnitavad Salisbury arstid.

66aastane endine spioon ja tema 33aastane tütar Julia on endiselt haiglaravil, krijutab BBC. Julia Skripal on teadvusel ja suudab arstidega suhelda. 5. aprillil levis Vene meedias telefonikõne, milles väidetavalt räägib Julia oma nõo Viktoriaga. Kõne ehtsust pole kinnitatud.

6. aprillil ütles Salisbury haigla meditsiinijuht dr Christine Blanshard ajakirjanikele: „Nagu Julia ise kinnitab, tema jõud tuleb iga päevaga üha enam tagasi ja ta ootab päeva, mil tunneb ennast piisavalt hästi, et haiglast lahkuda. Millal see päev kätte jõuab, ei ole hetkel enamat kui vaid spekulatsioon. Senikaua palub Julia paranemise ajal privaatsust - ma rõhutaksin meediale, et seda soovi tuleb austada. Tahan teid informeerida ka tema isa, Sergei Skripali tervisliku seisundi osas. Ta allub ravile hästi, paraneb kiirelt ning ei ole enam kriitilises seisus.“

Sergei ja Julia Skripal sattusid 4. märtsil närvimürgi rünnaku ohvriks. Ehkki Moskva eitab seotust endise spiooni mürgitamisega, on enamike lääneriikide silmis kuriteo taga just Vene võimud.