Krimi

PETUSKEEM LIIKVEL! Vene naised pressivad Eesti meestelt raha välja (42)

Anett Rannamets, 6. aprill 2018, 14:51
Foto: Arno Saar
Väliministeeriumi veebikonsuli Facebooki lehele ilmus teade üle aasta levivast petuskeemist. Venemaalt küsitakse eestlastelt suuri rahasummasid, et Eestisse tulekuks viisat taotleda.

"Juba üle aasta levib petuskeem, kus internetis leitud naistuttavad Venemaalt küsivad Eesti elanikelt suuri rahasummasid selleks, et taotleda siiasõiduks viisat," seisab välisministeeriumi veebikonsuli Facebooki lehel.

Nimelt väidavad petturid, et raha esitamist nõutakse kas Eesti saatkonna, piirivalve, tolli või lennufirma poolt.

"Kui raha on Venemaale kantud, küsib tuttav seda veel juurde, sest tekkinud on täiendavad kulud. Kui kutsujalt enam midagi saada ei õnnestu, kaob tuttav silmapiirilt ega vasta enam," seisab postituses.

Seda kinnitab sotsiaalmeedias ka veebikonstaabel Maarja Punak. "Ka minu käest on mitmed taolised skeemid läbi käinud, kus Eesti mehed saadavad Venemaal elavatele naistele lennupiletite raha, et naised saaksid nende juurde lennata," toob Punak välja.

Raha võetakse vastu, Eestisse ei tulda ja lõppkokkuvõttes ei saa kindelgi olla, kas tegemist oli üldse naistega, kellega kirjavahetust peeti. 

Foto võltsitud kirjastFoto: Välisministeeriumi veebikonsul/facebook

Mida selliste olukordade vältimiseks teha?

Punak soovitab suhelda läbi veebikaamera. "Üldiselt annaks see vähemalt kindluse, et selline isik on olemas ja suhtlusest teadlik, kuigi tänapäeva tehnoloogia lubab ka videomoonutusi ja seega 100% kindlust ei anna seegi," tõi veebikonstaabel välja ja ütles, et tegelikkuses ei ole armunud mehel võimalik praktiliselt mitte millelegi muule tugineda kui just selle konkreetse kirjutaja väidetele ja piltidele.

"Jah, osavamad guugeldajad võivad vaadata pildi infot, mis edastati (EXIF info või kasutades Google Image võimalusi, et, kas taoline pilt on ka mõne muu nimega kuskil mujal avalikult üleval). Võib-olla annab kirjaga seotud IP-aadress lisainfot isiku võimaliku asukoha kohta," andis Punak näpunäiteid.

"Ma ei saa välistada, et Eesti mehed endale selliselt ei ole elu armastust leidnud, sest keegi ei kirjuta politseisse taolistest õnnestunud juhtumitest, kuid tean, et on juhuseid, kus seda on tehtud meestelt raha väljapetmiseks," ütles veebikonstaabel lõpetuseks.

Samal teemal

13. juuni 2019, 19:53
Ohtlik internet? Vaata, kuidas sotsiaalmeedias enda ja oma lähedaste turvalisust tagada!
3. aprill 2018, 17:03
CERT-EE HOIATAB: tegevjuhi petuskeem püüab taas hoogsamalt ohvreid
23. märts 2018, 11:04
Noorte seas levib uus petuskeem: Hollandist tellitakse valeraha

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee