Krimi

Kohtla-Järvet terroriseerinud südametu kotijooksja tabati juhusliku vihje abil (12)

Toimetas Triinu Laan, 6. aprill 2018 11:35
Foto: Karin Kaljuläte/Ekspress Meedia
2017. aasta jaanuaris ja veebruaris Kohtla-Järve linnas tegutsenud sarikotijooksja oleks võinudki jääda tabamata, kui politseil ja prokuratuuril poleks lihtsalt õnne olnud.  

Kohtla-Järve kotijooksja tegutses peamiselt kesklinnas ja päevasel ajal, kirjutab prokuratuuri aastaraamatus Viru ringkonanprokuratuuri abiprokurör Sergei Listov. Kurjategija oskas valida sobivaid kohti ja hetki, kus läheduses polnud kedagi eakale ja abitule ohvrile appi tulemas. Kuigi ükski kannatanu ei saanud raskemaid vigastusi, oli kurjategija tegudes siiski jõhkrust. Näiteks lähenes ta ühel päeval elektrilises ratastoolis naisterahvale, ajas ratastooli ümber ja võttis kannatanult tema viimased säästud ära. Kannatanu hüüdis küll appi, aga paraku ei kuulnud teda keegi. Leidus ohvreid, kes püüdsid vastupanu osutada, kuid jõud oli ebavõrdsed ja alati õnnestus kurjategijal saagiga lahkuda.

Järgnevate kuude vältel käis väga aktiivne töö lisatõendite kogumiseks, mis fikseeriti  mahukas, ligi tuhande leheküljelises kriminaaltoimikus. 15. mail 2017 tunnistas Viru Maakohus Andrei Kozlovi kokkuleppemenetluses süüdi seitsmes röövimises ja kolmes avalikus varguses. Nende tegude eest mõisteti Andrei Kozlovile kolm aastat vangistust, millele lisandus veel kaks aastat eelmise kohtuotsusega mõistetud vangistust. Nimelt kandis Andrei Kozlov varasemat tingimisi karistust selle eest, et kasutas korduvalt füüsilist vägivalda oma elukaaslase vastu. Nüüd tuleb Andrei Kozlovil kokku vanglas viibida ligi viis aastat.

Samal teemal

05.07.2018
Hommikune kotijooks: tartlasi kimbutanud kõurikud tõmmati liistule