Eesti uudised

Auto on veest välja tõstetud ja omanik tuvastatud!

VIDEOD JA FOTOD | PAKRIS SÕITIS AUTO PANKRANNIKULT MERRE: tuukrid ei leidnud autost kedagi (58)

Toimetas Marvel Riik, Liis Vaksmann, Video | Teet Malsroos, 6. aprill 2018 09:52
Päästeoperatsioon Pakril. Foto: Teet Malsroos
Keskööl sai politsei teate, et Paldiski lähedal asuva Pakri tuletorni juures on autoga pangalt merre sõidetud. Auto juures käinud tuukrid kedagi masinast ei leidnud.
Operatiivjuht Urmas Tuisk jagamas ajakirjanikele selgitusi juhtunust. Foto: Liis Vaksmann

Samal teemal

Sündmuskohal viibiv operatiivjuht Urmas Tuisk ütles ajakirjanikele, et tuukrid on autoni jõudnud. „Neile avanes järgmine pilt: sõidukil on avanenud kõik turvapadjad, avatud on kõrvasistuja uks, aga sõidukis mitte ühtegi isikut ei olnud,“ rääkis Tuisk. „Sõidukil puuduvad ka numbrimärgid, mille tõttu meil ei ole hetkel võimalik tuvastada, kes on sõiduki omanik.“

Praegu on vastuseta ka küsimus, kas keegi oli autos siis, kui sellega pangalt merre sõideti. „Loogiliselt auto ilma juhita ei sõida, kuid antud hetkel vees olevas sõidukis inimest ei olnud,“ täpsustas Tuisk.

Hetkel käivad sündmuskohal ettevalmistused auto veest välja tõmbamiseks. Tõenäoliselt saab see toimuma lähima tunni jooksul.

Pinnale tulles leidsid tuukrid kaldalt, kohe auto kõrvalt, ühe segaverelise koera, kelle omanikku püütakse samuti ühe võimaliku niidiotsana tuvastada. „Ainuke võimalus on minna loomaarsti juurde ning selgitada välja, kas koer on kiibistatud. Siis saame välja selgitada, kes on looma omanik,“ kommenteeris Tuisk.

Päästeoperatsioon Pakril. Foto: Liis Vaksmann

Reede õhtuks tuvastati ka sõiduki BMW120I omanik, kuid tema asukoht on teadmata, mistõttu alustatakse homme hommikul otsinguid sonariga. Asjaolude väljaselgitamiseks on alustanud kriminaalmenetlust.

Põhjaja prefektuuri pressiesindaja Barbara Lichtfeldti sõnul viisid päästjad öösel läbi otsinguid, aga halbade ilmaolude tõttu – tugev tuul, udu, pimedus ja raskesti läbitav kallas – otsustati otsingud katkestada. Lichtfeldti sõnul on auto triivinud kaldast 10–15 meetri kaugusele.

„Kell 00.13 saime teate, et Pakril on merre sõitnud auto. Meil ei ole hetkel teada, kas inimesed olid auto sees või mitte ega ka see, mis sõiduautoga on tegemist. Auto on kaldast eemal ja vee all,“ rääkis Lichtfeldt. „Öösel üritati helikopteri ja päästeameti nööripäästega alustada päästetöid, aga ilmastikuolud olid nii kehvad, et need katkestati ja otsustati hommikul jätkata.“

Teate juhtunust edastasid Pakri tuletorni juures viibinud kaks inimest, kes õnnetust pealt nägid. „Nad ei näinud kedagi roolis, lihtsalt seda, et auto sõitis merre,“ täpsustas Lichtfeldt.

Kohaliku Paldiski elaniku sõnul, kes öösel kell üks töölt koju tuli, nägi majaka juures viite sireenide ja vilkuritega autot. „Oli tihe valge udu. Arvan, et auto sõitis majaka juures servalt alla selle udu pärast,“ pakkus ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee