Eesti uudised

Rahandusministeeriumi asekantsler andis hävitava hinnangu pensionireformile

Toimetas Marvel Riik, 6. aprill 2018, 08:43

8 KOMMENTAARI

p
Päris jahmatav/ 8. aprill 2018, 13:17
Päris jahmatav
kui eluvõõrast juttu kõrge ametnik räägib. Kõik noored inimesed keda see muudatus tulevikus puudutab ei mõtle absoluutselt pensioni peale.
Esiteks need on need noored inimesed kellel on väikesed lapsed, kes on alatihti haiguslehel ja neil ei ole mittemingisugust huvi saada ümbrikupalka. Sest sellisel juhul saavad nad ju haigusraha ka poole vähem . Kõik need noored inimesed on just huvitatud ametlikust palgast.
Teiseks kõik need noored inimesed tahavad liisida autosid ja kortereid. Kui nende ametlik palk on 500 eurot, siis tõenäoliselt Eestis ei leia panka, kes sõlmiks nendega liisingulepinguid.
Kolmandaks kas tõepoolest meie noored inimesed enam sellest hetkest ei väärtusta haridust ja pole enam edasipürgijad, ei soovi ametiredelil tõusta, sest nende eesmärk on Jegorovi arvates nüüd uus- hakata saama ümbrikupalka.
Neljandaks kõrge ametnik tõepoolest alahindab meie ettevõtjaid ja arvab, et nad on suured sulid ja valmis igal võimalikul moel riiki petma. Kusjuures Maksuamet on rõhutanud, et enamus ettevõtjaid on ausad.
Lõpetuseks: mina olen ka ettevõtja, minu ettevõttes käivad kõik tehingud läbi pangakonto, mul ei olegi sularaha. Kas kõrge ametnik arvab tõepoolest, et ettevõtja võtab pangast sularaha välja ja maksab lihtsalt ümbrikus töötajale. Sellisel juhul tekib ju kassasse olematu raha. Ükski normaalne endast lugupidav firma ei lähe sellele teele.
m
maakas/ 8. aprill 2018, 08:42
Järjekordne isamaa käkk - kõik, millele käe külge panevad, rikuvad ära (kodukulud alla, "tasuta" kõrgharidus, astmeline tulumaksu soodustus jne)
s
söör fon krat / 6. aprill 2018, 14:26
Ma ju ütlesin et nüüd läheb ümbriku palk ausse tagasi.
i
Ise pensionär/09:30-le/ 6. aprill 2018, 13:51
Selliseid eksperimente ei peaks pensionäride peal katsetama.Poliitikute ja tühikargajate palku võiks küll vähendada.
h
Heldur72/ 6. aprill 2018, 11:46
Äkki keegi ütleks lõpuks selle ka välja, et meil on seda ametnike armaadat tarvis poole vähemaks võtta? Ma ise arvan, et 30% neist ametnikest teevad reaalset tööd, ülejäänud kudrutavad ja passivad tühja.
v
või/ 6. aprill 2018, 11:02
meie oleme rääkinud inimestele,et ärge võtke vastu ümbrikupalka.Loll jutt.Osad ei võtnudki,sest põgenesid Soome tööle ja need ,kes võtsid,tahtsid lihtsalt ära elada.Või ehk ütlete,kuidas nende orjapalkadega ära elada,tark inimene ???
m
6. aprill 2018, 10:25
Mina pensionärina arvan,et pensione tuleks tõsta vähemalt 1000 eurot. Palk motiveerib tööd tegema.Töö tegemine töötegemise pärast ei sobi mulle.Orjapidamine on Eesti uus ideaal.
h
Hm/ 6. aprill 2018, 09:07
No jah, hävitavat ei leidnud miskit, aga miks peaks võtma üldse tõsiselt järgmise noorokupandi sõnamulinat?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee