Eesti uudised

Taavi Aas astus Tallinna Linnatranspordi AS-i nõukogu esimehe kohalt tagasi (50)

Delfi, 5. aprill 2018 20:33
Taavi AasFoto: Teet Malsroos
Taavi Aas teatas täna Tallinna TV otsesaates „Linnapeatund”, et Tallinna Linnatranspordi AS nõukogu esimehena astub ta ametist tagasi. Tõenäoliselt on järgmine nõukogu esimees Kalle Klandorf.

Aas märkis, et sai nõukogu esimehena sisekontrolli töö tulemustest teada „vahetult enne sündmust”.

Aas nentis, et nõukogu tegeleb enamasti küll strateegiliste küsimustega, kuid „kui tagantjärgi tark olla, oleks võinud mõnele asjale rohkem tähelepanu pöörata.”

Saatejuht Jakko Väli uuris, kas Taavi Aas astub tagasi, millele Aas vastas: „Jah, kindlasti.”

Samal teemal

Refereeritud artikli täistekst Delfis.


Linnapea ja ettevõtte nõukogu esimees Taavi Aas ja juhatuse esimees Enno Tamm ei välistanud ka eilsel pressikonverentsil, et astuvad oma kohtadelt TLT-s tagasi.

TLT juhatuse esimees Enno Tamm rääkis, et eile viis politsei kaasa neli linnatranspordi juhtivtöötajat, kellest kolmele esitati kahtlustus erinevate riigihangetega seotud menetlustoimingute rikkumises ning ühele suures ulatuses altkäemaksu võtmises. Viimase kahe aasta jooksul on TLT-s käinud hulk erinevaid kontrolliorganeid: maksuamet, rahandusministeeriumi erikontroll, riigikontroll, linnavolikogu revisjonikomisjon. Ehkki nende kontrollide käigus rikkumisi ei tuvastatud, tekkisid ettevõtte juhtidel kahtlused.

"Siseaudiitori ja sisekontrolliteenistuse töö tulemusena hakkas minu lauale laekuma materjali, mis eelnevate kontrollidega päris ei kattunud," seletas Tamm ja lisas, et sisekontrollil pole õigust menetlustoiminguid läbi viia ning seetõttu ei saa asutusesisene uurimine olla sama täpne ja põhjalik kui kriminaalpolitsei oma.

Näiteks tuvastati, et kuigi vastavalt kokkuleppele remonditakse TLT töökodades ainult oma asutusele kuuluvaid busse, näitab värava läbipääsusüsteemi analüüs, et juhtivtöötajate loa alusel on sealt läbi sõitnud ja töökodadest läbi käinud paarkümmend ühikut tehnikat. TLT-le selle eest raha laekunud ei ole. Ei saagi olla, sest kuna remonditeenuseid ei pakuta, puudub ka hinnakiri. Lisaks tuvastati küsitavusi seoses akude utiliseerimisega. Keskkriminaalpolitsei pole rikkumiste kohta informatsiooni väljastanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee