Eesti uudised

FOTOD | Rahvastikuministrid: valimised teravdavad vastandumist kogukondade vahel

Marvel Riik, 5. aprill 2018 20:52

22 KOMMENTAARI

k
Kaitses./ 7. aprill 2018 17:34
Jah, lõimume venelaste kasuks, nii ja naa. Kurb on see, et lisaks avaliku sektori venestamisele sunnib ka eraettevõtluse juht kond eestlasi rääkima venekeeles vene keelsete töötajatega, kas raha on ikka üle kõige ?
h
6. aprill 2018 17:35
HTB "mesto vstretśi" tänane saade oli väga hea. Eesti Keskerakonna poliitiline suuna varjamatu esitlus. Üksikud "hundid" Toom, Kõlvart, Loone jne. hägustavad üldpilti, eesmärgid on varjatud, meetodiks idasalakavalus.
Saates
s
6. aprill 2018 17:37
Saates tsiteeriti I.Tarandi parteikaaslast T.Zdanokat.
j
jah/ 6. aprill 2018 22:01
valimised on tsirkus. mõttetu tsirkus lihtsale inimesele vaatamiseks.
o
6. aprill 2018 16:30
Oudekki Loone tänas Kreeka justiitsministrit kommunismi kaitsmise eest .Johanna-Kadri Kuusk, 25. august 2017, 10:57
Milleks oli tänane HTB "mesto vstretśi" väga hea võrreldes PBK-ga? Tänases saates nägime Keskerakonna idakavalusest vabana tegelikku poliitilist suunda.
v
6. aprill 2018 14:30
Vaatan just HTB"mesto vstretśit", suurvene shovinismi taha on peitunud Venemaa Föderatsiooni tegelikud eesmärgid. "Vene kool", venekeelse elanikkonna protestimiiting Lätis riigikeeles õpetamise vastu alates 7. klassist on ainult KATTEVARI Venemaa Föderatsiooni tegelikele plaanidele mandri Euroopas. Venemaa Föderatsiooni eesmärk on "Türgi kool", "Araabia kool" Saksamaal, Belgias,
Rootsis jne. "Vene kool" Eestis ja Lätis on ainult kattevari. Venekeelsed ei nõua ju "Vene kooli" Leedus.
v
6. aprill 2018 14:42
Vene kirjanik Nikonov ütles just, et vene keel on ära söönud tatari keele, kuid inglise keel sööb ära vene keele, sest on suurem suhtluskeel. Kui saatejuht Norkin küsis, et miks mitte hiina keel, siis Nikonov ütles, et hiinlased oskavad inglise keelt.
m
maks/ 6. aprill 2018 16:27
Hiinlased ei räägi inglise keelt ja nende kool, teadus kui kirjandus on märkkeeles , hiinlased ei võta inglise keelt kasutusele, ka tähestikku ei kasutata , erand on reklaami ja müügi osakonnad. Ka Hiinas ülikoolides välistudengid on hiina keelel .
r
6. aprill 2018 16:40
Räägivad ikka küll ja paremini kui eestlased.
d
6. aprill 2018 14:52
Donetski oblastist pärit saatekülaline räägib vene-kogukonnast USA-s ja vene keele probleemidest USA-s. Saatekülaline USA-st ütles, et Donetskist saatekülaline levitab "fake news" , U.S.A.-s on vene-kogukonnad asukohtade järgi, näiteks Bostoni vene-kogukond, jne. nimetage osariik või linn, millisest kogukonnast räägite, üldist üle USA -list kogukonda pole.
v
6. aprill 2018 15:10
Venemaa Föderatsiooni Duumasaadik ütles, et nõuavad vene keelele võrdõiguslikku riigikeele staatust ja vene keel võidab selles võitluses läti keele. Saatekülaline Lätist ütles, et Venemaa president Putin ütles, et Venemaata pole maailma, siis Läti keeleta pole Lätit.
Sellega olid nõus ka saatekülalised.
l
6. aprill 2018 15:17
Linter on väga pahane, et tema lapsed peavad õppima eesti keelt, tema lapsed oskavad paremini inglise keelt. Millegipärast ei taha Linteri lapsed Venemaale minna ja peavad vene-inglisekeelsetena eesti keelt õppima.
e
6. aprill 2018 16:42
eesti keelt ei saa hävitada ei vene ega inglise ega hiina keel. Eesti keele saavad hävitada eestlased ise.
l
linterijäreltulijad peavad venemaale minema- venelased ju. ei ole vaja eesti keelt õppida./ 6. aprill 2018 22:03
n
6. aprill 2018 15:50
NATO vajalikkusest Balti riikides said aru ka saatekülalised. Läti saatekülaline ütles, et kui praegune Venemaa Föderatsioon tunnustaks Balti riikide iseseisvust ja suveräänsust tingimusteta , poleks nii suurt hirmu Venemaa Föderatsiooni okupatsiooni ees. Krimmis, Ida-Ukrainas on suured venekeelsete kogukonnad, mida Venemaa Föderatsioon kasutab annekteerimiseks, okupeerimiseks. Sama stsenaariumi kordumist Eestis, Lätis, Leedus kardavad ka eestlased, lätlased, leedulased. Linter esines avaldusega, et miks USA president võtab endale julguse ütelda, kuidas peavad venekeelsed elama Eestis, kui venekeelsed on NATO vastu. Vaadake kus asub Washington D.C. ja Kus asub Tallinn,
v
6. aprill 2018 15:53
Venemaa ja NATO vastasseisu kohta avaldasid politoloogid arvamust, et kuna Venemaal pole teid, siis NATO ohtu pole vaja karta, Venemaal pole teid, mida mööda NATO võiks Venemaale sõita, küll aga hakkavad Venemaa tankid sõ'itma mööda mandri-Euroopa autobahne.
o
Oi,jummel/ 6. aprill 2018 14:04
Ministrid ise süüdistavad teineteist.Foorumi saates muud ei kuulegi.Simson süüdistan Reformi kanali puhastamises,nüüd tuleb välja midagi muud.Kas keegi võtab vastutuse.Arvan see peaks olema SIMSON:
s
Saks on jäänud rahvastikuministrina meelde eelkõige sellega, / 6. aprill 2018 11:03
et üritas venestamistuhinas ära keelata rahvusliku sisuga filmi. Muust venestamisjamast rääkimata.
e
Elukutseline Setu/ 6. aprill 2018 18:28
Saks sarnaselt oma erakonnakaaslasele Nestorile ilmseltei mäleta oma kuulumist NSVL Komparteisse ega seda kuidas ta selle organi huve ja ideoloogiat ETV-s esindas. See muidugimõista ei takista inimest olme nii minister kui ka eurosaadik ja nüüd ka kõrgkooli juht.
v
Võts/ 6. aprill 2018 08:53
Aga kuhu siis on kulutatud aastatega need miljonid ?
Ja mis lõimumisest saame rääkida, kui rohkem on vaenu õhutavaid artikleid .
Poliitikud, jätke tavainimesed rahule ja minge ka ise vahelduseks tööle, kus peab oma tegude eest vastutama.
n
no/ 6. aprill 2018 00:16
juba 70+aastat, teisest ilmasõjast saati "lõimuvad vabastajad" siin kõige oma järeltulijatega, siiani ei oska sõnagi riigikeelt...Neil on kohe peakuju selline, et mitte üks keel peale oma emakeele külge ei hakka.
j
Ja seda/ 6. aprill 2018 08:44
olukorras, ku lihtsalt "ei taheta lõimuda".
Kui aga lisandub maast-madalast kasvatus "kohalikud peavad lõimuma uustulnukate kultuuriga, sest nii on halall", mis siis?