Politsei ja kiirabi Osmangazi ülikooli juuresFoto: AFP/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 5. aprill 2018 18:30
Neljapäeva pärastlõunal süttis Istanbulis asuv haigla ning varem toimus Eskisehiri linnas asuvas ülikoolis tulistamine, vahendavad Reuters, NTV ja BBC.

Eskisehiris tulistas Osmangazi ülikooli teadur surnuks neli inimest. Kaks lektorit, sekretär ja ülikooli aserektor hukkusid. Kolm inimest sai viga. Aserektor oli tulistaja esimene sihtmärk, tema kabinetist läks tulistaja edasi ülemistele korrustele. Kuriteo põhjused pole teada, kuid tulistaja andis end rahumeelselt politseile üles.

Üks teooria on, et teadur jäi tööst ilma seoste tõttu Fethullah Güleniga, kes on Türgis persona non grata ning keda Türgi võimud süüdistavad 2016. aasta ebaõnnestunud riigipöördekatses. Gülenismis süüdistatud ametnikud, professorid ja muude erialade esindajad kaotasid pärast riigipöördekatset töö. Kuid kuna väide, et tulistajagi oli gülenist, tuleb valitsusmeelselt väljaandelt, ei saa seda usaldusväärseks pidada.

Teine tragöödia tabas haiglat Istanbulis, mis kella 18 paiku oli endiselt lausleekides. Tuli sai alguse hoone katuselt. Haiglat asuti evakueerima otsekohe, veel enne kui leegid alumistele korrustele jõudsid.