Eesti uudised

Ministeerium: Rukki kanali põhja võib siluda kuni mai alguseni (13)

Ohtuleht.ee, 5. aprill 2018 17:46
Hiiumaa praam Leiger merel Foto: Tiina Kõrtsini
Keskkonnaministeeriumi teatel võib laevaühenduse parandamiseks Hiiumaaga Rukki kanali põhja siluda, kuid töö tuleb ära teha enne mai algust.

„Rukki kanali põhja silumine ehk sinna laevaliikluse tagajärjel tekkinud settekuhjade tasandamine ei nõua veeluba, sest selle töö käigus pinnast ümber ei paigutata,“ ütles keskkonnaminister Siim Kiisler. „Küll aga peab see töö saama tehtud lähinädalatel, sest mai alguses saabub kalade kudemise seisukohalt tundlik aeg.“

Samal teemal

Kanali süvendamine tähendaks aga pinnase eemaldamist ja selle ümberpaigutamist ning seda kalade kudemise ajal lubada ei saa. Veeteede ametile on väljastatud vee erikasutuse luba, mille järgi tohib süvendustöid teha 1. augustist 15. oktoobrini ning 1. detsembrist 15. märtsini.

Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna juhataja Kaire Märtin selgitas, et süvendustööd tekitavad veesambas hõljumit, mis kalamarjale settides ei lase sel kooruda, ja mari hukkub.

„Kui maimudel ka õnnestub kooruda, siis on nad elu algusfaasis väga vähese liikumisvõimega ega suuda heljumis toituda ning surevad nälga,“ nentis Märtin. „Seega jääksid kalavarud selles piirkonnas tänavu suure tõenäosusega täienemata.“

Rukki kanalis ja selle ümbruses käivad kudemas peamiselt räim ja tuulehaug, vähemal määral ka ahven.

Samal teemal

15.09.2018
Rukki kanali tänavused hooldussüvendustööd kuulutati lõppenuks
11.03.2018
Ohtu polnudki?! Kas Hiiumaale viivad parvlaevad seisid ilmaasjata
05.03.2018
Rukki kanali süvendustööd võivad alata augustis
01.03.2018
Mandri ja Hiiumaa vahel katkes praamiliiklus