Eesti uudised

Ministeerium: Rukki kanali põhja võib siluda kuni mai alguseni

Ohtuleht.ee, 5. aprill 2018 17:46

13 KOMMENTAARI

h
6. aprill 2018 13:02
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
täpsustus/ 6. aprill 2018 18:52
Mandriahvid või? Hiidlased nimetavad mandrirahvast ise ikka M A N D R I M Ö L A K A T E K S.
m
6. aprill 2018 11:30
mida nad siia mandrile üldse ronivad konnama ,elagu seal saarekesel ja püüdku kala ja ehitage endale palkidest parved ,igale poole saate parvetada
l
Lets Peppelin/ 6. aprill 2018 11:13
Tallinna lubati oma saared teha ja sild pidi pääsuks olema. Teiste piirkondade maksuraha ei kasutata.
t
Tiit/ 6. aprill 2018 11:12
Ostke Venemaalt moned dessantpraamid. Need lähevad ilma sadamata kaldasse välja, luuk alla, autod ja inimesed maale.
t
Tõnu Anton/ 6. aprill 2018 09:55
Ei maksa rumalaid inimesi ministriteks panna, siis on riigis asjad korras. See, mida minister räägib, on õige ainult põhimõtteliselt, kuid mingit suuremat kahju kalamajandusele kanali süvendamisest mistahes ajal ei sünni. See mõnekümne meetri laiuse riba põhja liigutamine meres ei tee kalade koelmute üldise pinnaga võrreldes isegi märkimisväärset kahju. See ongi see, mida rahvasuu nimetab - tilk meres. Aga targutada ministrid ja ametnikud oskavad. Oi, kuidas nemad kõik looduse ja lindude ja loomade eest hoolitsevad! Aga inimesed?! Nende eest pole vaja kellelgi hoolitseda, nagu polekski inimesed looduse üks osa. Looduses on kõik elav kellegi toiduahela osa ja ka marjast koorunud kalamaimud süüakse suuremas osas juba tillukestena ära. Merepõhja, eriti madalas vees, liigutab üks natuke suuremat sorti tormikene kümneid ja sadu korda rohkem kui seda teeb ühe laevasõidukanali süvendamine ja seda kogu akvatooriumi ulatuses Ja tormid ei küsi ministrite käest oma toimumise aega. Pealegi annab merepõhja liigutamine kaladele rikkama toidulaua, tuues setetest välja seal pesitseva elu. Aga minister saab ennast tähtsaks teha ja EI LUBA!
Veelkord, ei maksa rumalaid inimesi Toompeale valida ja sealt veel ka ministriteks panna.
j
JUHAN/ 6. aprill 2018 09:15
Kunagi jagas satiiriajakiri Pikker igasugu apsakate tegijatele oma "autasu". Mille nimeks oli "Tuntud Eesti isemõtleja Jaan Tatika suur papist kuldauraha". Kahju, et seda enam pole, sest et selle suure autasu kandidaate piisaks meil tänapäevalgi. Kas või see, et osta hästi suured ja uhked laevad, mille põhi antud marsruudil mere põhja lihtsalt kinni jääb. Ja asuda seejärel kalli raha eest merd sügavamaks kaevama. Selle asemel et kohe sobiva suurusega laevu osta.
Või on ministrikabinettidest tõepoolest nii eluvõõrad prominendid, et ei ole kuulnudki, et Väinameres võib pidevate ühesuunaliste tuulte toimel merepind oma meetri jagu kõikuda.
ä
ätt./ 6. aprill 2018 08:14
Praamidel on aastaringselt mudalont taga peaaegu kogu tee Rohukülast Heltermaani ja see ei sega kalade kudemist.Kas kalad sellega lihtsalt harjunud ?
Eestlastele on viimasel ajal nii omane kuidas leida võimalus midagi mitte teha.Saarema silda ei saa ehitada takistab lindude lendamist ja hüljeste ujumist,süvendada ei saa takistab kalade kudemist,tselluloositehase keskonna uuringuid teha ei saa kuna ka see reostab juba ette loodust,küll kuskil kasvab mõni remmelgas jne.jne.Eestlane olla on uhke ja hää !
r
random/ 6. aprill 2018 08:24
v
vanamees/ 6. aprill 2018 07:43
kui oli vaja lõhkuda virtsu kuivastu jääteed, sõitsid paamid virtsu, kui jäätee oli lõhutud, siis segas praame rukki kanal !!! muide leedo praame madal veetase ei seganud !!! kas palo võtab nüüd vastutuse ???
v
Vello./ 6. aprill 2018 08:20
Pako pole süüdi,ta vaid nupuke valitsemise juures.Partei andis käsu vaenata Leedot,sest partei jäi sidrunist ilma.Seni on ikka valitsetud kiusuga!

l
lugeja/ 5. aprill 2018 20:26
Mõne räime pärast kannatagu kogu saarerahvas. Kas sõjaolukorras ka küsitakse luba keskkonna ametilt?. Riik peab tagama igapäevase praamiühenduse ja mingit luba kelleltki ei küsita.
s
Siis saare rahvas jälle/ 5. aprill 2018 21:14
kannatab ja nutab, et pole kalu mida püüda. Teges asi valitsejate saamatuse taga.
m
5. aprill 2018 18:24
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
k
Kas zeppelin/ 5. aprill 2018 21:13
suudab korraga pealevôtta praamiga vôrdväärse autokoguse? Ime et droonidega lendamist välja ei paku.