Eesti uudised

Järjekordne korruptsiooniskandaal Tallinnas (7)

Linnaleht, 5. aprill 2018 16:15
Kinni peeti neli Tallinna Linnatranspordi AS-i töötajat. Foto: Alar Truu (Õhtuleht)
Teisipäeval pidasid keskkriminaalpolitsei ametnikud kinni Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) neli juhtivtöötajat, kellest kolme kahtlustatakse riigihangete nõuete rikkumises ja eelise andmises ning üht altkäemaksu võtmises.

Mahuka kriminaalmenetluse keskmes on kasutatud busside ostmise hanked alates 2012. aastast. Ühele juhtivtöötajale heidetakse ette suures ulatuses altkäemaksu võtmist aastail 2012–2017 selle eest, et kindlad ettevõtted saaks eelise kasutatud busside ning remonditeenuste ja kaupade hankimisel. Altkäemaksuna saadud vara maht küündib kokku 2 miljoni euroni.

Lisaks TLT töötajatele peeti kinni kolm inimest, kes on seotud kaupade ja teenuste tarnimisega TLT-le.

Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Leelet Kivioja märkis, et tegemist on esimeste avalike menetlustoimingutega kriminaalasjas, mida alustati eelmisel suvel.

Kinni peeti juhatuse liige Alar Urm, bussiliiklusteenistuse direktor Andres Herkel, bussiremonditöökodade juht Hannes Erbsen ja bussiremonditöökodade asejuht Jaanus Vink.

Sisekontroll

Samal teemal

Tallinna Linnatranspordi AS-i juhatuse esimees Enno Tamm ütles kommentaariks, et ettevõtte sisekontrolli tulemuste põhjal jõudis juhatus 28. märtsil järeldusele, et Jaanus Vink tuleb ametist vabastada. „Sündmused on aga meist ette jõudnud,“ märkis ta. Teisipäeval lõpetas TLT Vinki töölepingu, ülejäänute töösuhe peatati.

TLT nõukogu, mis peab tegema ka järelevalvet juhatuse tegevuse üle, juhib Tallinna linnapea Taavi Aas, kes on Delfile öelnud, et sai TLT sisekontrollist teada mõned päevad varem ja info paralleelse kriminaaluurimise kohta jõudis temani samal päeval, kui toimusid kinnipidamised. Seega pole Aas enda sõnul TLT-s toimunust teadlik.

Tänaseks on Jaanus Vink vahi alla võetud.

Samal teemal

30.09.2018
Korruptsiooniskandaali tõttu TLT juhi kohalt lahkunud Tamm on tagasi linna palgal
25.05.2018
Kas vabadusse lastud Jaanus Vink hakkab tunnistajaid hirmutama?
19.03.2018
Neli erakonda algatasid Taavi Aasa umbusalduse
05.03.2018
Taavi Aas astus Tallinna Linnatranspordi AS-i nõukogu esimehe kohalt tagasi