Eesti uudised

Rukki kanali süvendustööd võivad alata augustis (8)

Toimetas Triinu Laan, 5. aprill 2018 15:45
Foto: Küllike Rooväli
Rukki kanali süvendustööd võivad alata augustis, silumistöödega alustatakse juba enne maikuud. 

Niipea kui jää on Väinamerel Rukki kanali piirkonnas sulanud, viib veeteede ameti mõõdistuslaev läbi piirkonna mõõdistuse. Kui mõõdistuse tulemusel selgub, et olukorda Rukki kanalis saab kiirelt lahendada või leevendada silumis-traalimistöödega, võtab amet need tööd ette juba enne 1. maid. Mõõdistus peab näitama, kas vall on tekkinud ja kas selle silumine traalimisega annaks leevendust.

Samal teemal

Paralleelselt tegeleb veeteede amet planeeritud süvendus-hoolustööde ettevalmistamisega. Välja antud vee erikasutusloa alusel saab nende töödega pihta hakata 1. augustist. Tööde ettevalmistamine seisneb Rukki kanali setete füüsikalis-geoloogiliste uuringute tegemises, projekti koostamises, hanke väljakuulutamises ja hankemenetluse läbiviimises ning seejärel saab planeeritud mahus süvendusega Rukki kanalis ka peale hakata.

Kui keskkonnaministeerium muudab juba välja antud vee erikasutusloa tähtaegu nagu majandus- ja taristuminister Kadri Simson seda keskkonnaminister Siim Kiislerile eile saadetud kirjas taotles, on võimalik süvendustöid teha ka varem kui 1. augustist, kuigi kogu protsessi ettevalmistamiseks kulub omajagu aega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee