Eesti uudised

Politoloog Kaljulaidi ja Trumpi kohtumisest: see oli selge sõnum tervele maailmale (52)

Kristel Veerus, 5. aprill 2018, 15:14
Foto: Reuters/Scanpix
"USA presidendi Donald Trumpi kohtumine Balti riikide presidentidega oli väga selge sõnum tervele maailmale," sõnab Tallinna ülikooli rahvusvaheliste suhete dotsent Matthew Grandall.

Grandall räägib, et Trumpi ja Balti riikide presidentide kohtumine on väga positiivne samm. Tema meeskonnaliikmed, näiteks Mike Pence on saatnud ka varem Balti riikidele väga positiivseid ja toetavaid sõnumeid. "Aga see on ikkagi suur asi, kui president ütleb näost näkku, et kõik on hästi, ma toetan teid," räägib Grandall.

Samal teemal

Oluline on Grandalli arvates ka see, et kohtumine oli väga avalik. Vahel toimuvad taolised sündmused lihtsalt uste taga. "Nii suur pressikonverents oli väga selge sõnum tervele maailmale: kohalolnud presidentidele, Eesti, Läti ja Leedu kodanikele, Venemaale, liitlastele. Kui mõtleme, millised olid mõtted ja hirmud aasta eest, siis see on väga positiivne areng. Mitte ainult Trumpi meeskonnaliikmed ei toeta Eestit, vaid president ise on veendunud, et Balti riigid ongi head ja kasulikud liitlased," sõnab Grandall.

Olulistest teemadest olid laual kindlasti kaitseküsimused ja majandussuhted. Just viimast peab Grandall eriti oluliseks. "Tänase päeva kontekstis on head kaubandussuhted väga olulised, kuna igal riigil ei lähe nii hästi. Näiteks Mehhikol või Hiinal on pigem oht, et asjad lähevad palju hullemaks," sõnab Grandall.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee