Eesti uudised

Lastehoid sotsiaalmeedias kirjeldatud ehmatavast juhtumist: laps ei oleks õue jäänud, nagu paljud arvata võivad (128)

Annika Erg, 4. aprill 2018 22:56
Lapsed mänguväljakul (pilt on illustreeriv)Foto: Vitaliy Ankov/Scanpix
Kristiines asuvas Segasummala lastehoius juhtus kolmapäeval ehmatav intsident, kui õue unustatud väike laps avastati alles tänu juhuslikule möödujale. Lastehoiu juhataja Eliisa Taal tunnistas Õhtulehele raske südamega, et sotsiaalmeedias kirjeldatud juhtum leidis tõesti aset.

"Olime ennelõunaselt õues olemiselt tuppa läinud. Kell oli tuppa minnes 11.35. Kell 11.44 helistas meile naisterahvas ja palus ukse avada. Ta küsis kas oleme teadlikud, et õues on nuttev laps. Kui laps tuppa jõudis, oli ta juba rahunenud ning üks hoidjatest võttis ta sülle," seletas Taal.

Samal teemal

"Naisterahvas nõudis, et annaksime lapse ema telefoninumbri, kuid hoidja helistas ise naisterahva ees lapsevanemale ning rääkis kogu loo ilustamata ära ning kutsus lapsevanema järgi. Lapsevanemaga sai pikalt vesteldud ning ta arvas, et ei ole oluline tänast intsidenti suure kella külge panna, kuna on teenusega siiani rahul olnud," ütles Taal.

Taal rõhutas, et Segasummala kaheaastase tegutsemise jooksul ei ole sarnaseid intsidente olnud.

"Ma ei kujuta ette, kuidas selline situatsioon üldse juhtuda sai. Kirjutame hoidjatega alati enne õue minekut laste arvu esiku seinal olevale tahvlile ja õue minnes peame arvestust palju lapsi õue läks ja palju naasis. Oleme lugenud hiljemal kööki jõudes lapsed üle. Seega ei oleks laps õue jäänud, nagu paljud arvata võivad, kuna kööki ei olnud me veel jõudnud," rõhutas ta.

Taal lubas, et lastehoid viib protseduurireeglitesse sisse range ajalise muudatuse ja laste ülelugemine toimub edaspidi vahetult pärast tuppatulekut.

"Hoidjad loevad garderoobis ning esikus olevad lapsed kokku vahetult pärast tuppatulekut. Kinnitame, et teeme endast kõik võimaliku, et laste turvalisus ja heaolu meie hoius edaspidi kõrgeimal tasemel tagatud on," lisas Taal.

Segasummala eralastehoid tegutseb Kristiines alates 2016. aasta augustist. Tegevusloa järgi on neil lubatud lapsi hoiule võtta kõige rohkem 20, kuid nii palju Taali sõnu neil hoolealuseid kunagi olnud. Kolmapäevase intsidendi ajal oli hoius 12 last.

Ehmatav vaatepilt

"Täna Segasummala lastehoiust möödudes nägin, et lastehoidu ümbritseva traataia ja hoiu aias oleva mingi kivimüüri moodustise vahel maas lume sees on pikali maas pisike, karjuv, pusserdav ja ilmselgelt hädas olev väike laps. Kogu lastehoiu õu oli tühi, uksed ja aknad kõik kinni, nii et ei tekkinud mingit küsimus, kas keegi on veel sellele lapsele välja järele tulemas või mitte. Õnneks ei olnud seal ükski värav lukus, läksin kiiresti ja tõstsin pisikese õnnetusehunniku sealt müüri tagant välja. Laps oli seal pusserdanud nii pikalt, et ta oli omal jalast ära saanud ühe saapa koos sokiga ja teine püsis veel jeeli-jeeli tänu kombeka jalakummile jala otsas," kirjeldas last märganud Anu Facebookis. 

Naine märkis, et on loogiline eeldada, et ka teine saabas oli korralikult kummiga jalas olnud, seega pidi saapa jalast ära saamine olema suur vaev.

"Jalast ära tulnud saabas ja selles olnud sokk olid lund täis. Lapsel oli üks jalg täiesti paljas! Kuna lastehoiu ustele ja akendele koputamisele keegi ei reageerinud, helistasin kodulehel olnud telefoninumbrile ja siis avas üks kasvatajatest ukse. Kasvataja vabandas ette ja taha, et selline asi on juhtunud, tänas, et aitasin ja palus korduvalt, et ma seda kuskile suure kella külge ei paneks. Kasvatajate sõnul olid nad küll viis minutit tagasi tuppa tulnud, aga kui mõelda, kui kaua aega võib võtta lapsel saapa jalast ära pusimine, siis see laps oli seal ilmselt tunduvalt kauem... Ka pidavat tavapraktikas olema tuppa minnes laste ülelugemine, aga just täna "oli ühel lapsel kaka"," seisab postituses, mida on Facebookis jagatud üle tuhande korra.

Anu küsis ka lapsevanema telefoninumbrit, aga seda talle ei antud. Tema juuresolekul helistati lapsevanemale ja teavitati juhtunust.

"Hiljem helistas mulle veel ka hoiu juhataja, kes ka tänas, vabandas ja palus omakorda, et ma asja suure kella külge ei paneks. Ütlesin nii kasvatajale kui ka juhatajale, et asja suurekspuhumine on lapsevanema enda asi. Siiski nüüd, olles ise lapsevanem ja seda lugu juba mõned tunnid seedinud, ei suuda mina mitte vaiki olla! Sellel lool oleks võinud olla nii palju erinevaid lõppe, mille peale isegi mõelda ei taha. Nii et räägin sellest sündmusest ikkagi avalikult ja mitte selleks, et kedagi poriga loopida, vaid et te teaksite ja oleksite oma valikute tegemisel teadlikumad," lisas Anu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee