Eesti uudised

Lastehoid sotsiaalmeedias kirjeldatud ehmatavast juhtumist: laps ei oleks õue jäänud, nagu paljud arvata võivad

Annika Erg, 4. aprill 2018 22:56

128 KOMMENTAARI

l
loogiline ju/ 6. aprill 2018 22:38
kui ei oleks kopsupõletikku saanud ja haiglasse viidud oleks kohe surnukuuri viidud, kes see ikka õue vedelema jätab.
s
siidisabast/ 6. aprill 2018 11:42
selle segasumma lapsed kasutavad turnimiseks prügimäelt toodud autorehve ja trepil on kahel pool kuused nagu matusebüroos. hea et niigi läks
t
Tunnen kaasa/ 6. aprill 2018 00:32
Tõeliselt kahju, et selline lugu juhtus. Lapsehoidja on arvatavasti šokis, sest rünnak on tugev. See on lugu, kus kõik saime oma õppetunni ja nüüd, pärast kividega loopimist, õpime andestama. Olgu kõik lapsed hoitud, nii lasteaias kui ka kodus.
k
5. aprill 2018 20:35
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
e
6. aprill 2018 07:20
ei tea jah, milleks üldse mingid ehitised, olgu kõikjal lage maa
t
Tulge jah/ 5. aprill 2018 18:38
ÕL-te nüüd kaklema, kes kui hea ja tark ema on. Sõna võtavad ka need, kellel ühtegi last pole, ja vaat need on veel kõigetargemad, nagu nt. :) selline märk. Temal on iga teemakohta kobinat. Õudusunenägude kommentaarium on avatud ööpäevaringselt, kus võib oma nürimeelsust väljaelada. Ärge parem langege nii madalale, et provotseerivatele vinguritele vastata, neid tõde ei huvita. See on haigus ja ÕL teab, kes need igapäevased on.
n
5. aprill 2018 18:30
Nii juhataja kui kasvatajad kes tol päeval tööl olid,minema lasteaiast
r
raudmees/ 5. aprill 2018 17:13
Vanaisana olen korra olnud surmani ehmunud Tütar pani 3 korrusel oma 2 last riidesse Väiksem enne siis suurem väiksem oskas märkamatult ukse avada ja kui märkasime oli koridor tühi Jooksime õue aga poissi ei kusagil Mõistus kippus üles ütlema ja helistasime politseisse Kuulsime politseiauto sireeni Ja siis ilmus naerunäoga seikleja ühe tädi käeotsas nurga tagant Lastehoiu rahvast püüan mõista aga nii suur hooletus ei anna õigustust Kuna ka välisvärav oli lukustamata siis täielik korralagedus mis vääriks tegevusloa peatamist
l
5. aprill 2018 16:40
Lapsevanemal endal ehk polnudki muud võimalust kui leppida sellega et ta on nõus mitteavalikustamisega. Sest kohe ju uut lasteaia/hoiu kohta pole koheselt võtta, tööl aga on vaja käia ning kui avalikustad loo ka teiste lapsevanematele hoiatuseks, võib selline asi kätte maksta ta enda kaitsetule väikelapsele.

n
Nojah/ 5. aprill 2018 15:41
Vaatan, et euro EMMED möllavad siin.
s
Seal rakvere lähedal/ 5. aprill 2018 14:56
Lapsed õues kasvatajad teisepool maja.ütlemine ei aita..kes küll kontrolliks pädevust..jube laisad
m
5. aprill 2018 18:15
ma ju räägin, et eestlased on sageli külmad ja südametud.
o
oleks poleks/ 5. aprill 2018 14:50
Kuna lastega võib juhtuda kõike, siis teen ettepaneku kõik senised lasteaiad-hoiud sulgeda, kasvatajad likvideerida ja rajada uued lasteasutused, kus iga mudilase kohta on vähemalt 2 kasvatajat, kes hoiavad lapsukesel kogu aeg käest kinni, pühiks ninnit ja muid kohti, sest ka pehme paber võib sisse lõigata. Ja neis lasteasutustes on igal pool kaamerad, mis näitavad otsepilti sotsiaalmeediasse, kus inimesed saaks pidevalt kommenteerida.
e
ema/ 5. aprill 2018 16:32
selliseid mõtteid saab mõlgutada ainult inimene, kellel pole lapsi.
Aga edu. Kuigi võiksid oma energiat kulutada asjade või tööde peale, mida oskad, jagad ja saad hakkama.
A
:)/ 5. aprill 2018 16:56
Aga ma olen olnud laps. Ellu jäin karmides nõukogude tingimustes. Siis muidugi polnud sotsiaalmeediat kus pasundamas käia vaid tuli ise hakkama saada.
t
to ema/ 5. aprill 2018 18:21
k
ka nõukogude ajal/ 6. aprill 2018 14:14
ei jäetud 1,5 aastast last üksi õue ilma järelvalveta.
s
samasuguse vanaema/ 5. aprill 2018 12:45
Pooleteise-aastane talveriietes laps ei saa õues niimoodi ära kaduda, et teda tuppa minnes ei märka, ta lihtsalt ei liigu veel nii osavalt. Või kui saab, siis on tegemist äärmise lohakuse ja hoolimatusega. Meil samasugune mudilane kodus, sekundiks ka ei saa teda õues üksi jätta, ta võib lihtsalt viga saada või hätta jääda ka suletud ja pealtnäha täiesti ohutul territooriumil.
s
See / 5. aprill 2018 17:42
pisike kribu võib täitsa ühe väikese müürijupi taha ka ära kaduda. Ning see väide, et kaua juba oli seal nurga taga - saabas jalast - no ei pruukinud teisel jalal see kombe jalatsikumm sugugi enam seal all olla - seega jalg paljas kiirelt. Ning kui lapsevanem ise ei olnud huvitatud jälle meediapasunast - siis mis õigus on teisel seda eirata. Aitäh, et last märkas, aga nüüd suure päästjana kuulsust koguda
s
samasuguse vanaema/ 6. aprill 2018 10:40
Aga võis olla ka hoopis vastupidi, keegi ju ei tea täpselt ja see väike ei oska selgitusi anda. Kui teistega tuppa minnes seda pisikest ei märgatud, siis järelikult oli ta enne kadunud. Ei ole ju usutav, et hoidja nägi last ja jättis ta sinna pusserdama.
s
siidisaba/ 6. aprill 2018 11:44
kõige mugavam on hoida lapsekesi, kes veel kõnelda ei oska
n
5. aprill 2018 12:19
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Õ
:)/ 5. aprill 2018 12:24
Õige märkus. Mis on meestel (oma) lastega pistmist?
k
kurb/ 5. aprill 2018 10:50
Kummaliselt kõlas see, et loeme enne sööki nagunii... Järelikult ei tee inimene oma tööd südamega kui nii suhtub, ei pane tähelegi, et üks laps puudu, ju siis päeva jooksul ei pööragi igale lapsele tähelepanu ja võtab lapsi kui asju. Kui lastehoius on 20 last rühmas, siis seda on palju ja 400.- eurot seal kuus maksta, oeh!
m
Mann/ 5. aprill 2018 10:16
No tõesti peaks olema elementaarne,et väljast tuppa tulles loetakse kohe rühma lapsed üle. Aga see nüüd hoiatuseks teistele lasteaedadele, kes seda ei tee. Hea et laps näiteks magama ei jäänud väljas ja siis poleks ehk teda ka ükski möödakäija märganud. Sest kas oleks söömise ajalgi lapse puudumist märgatud?
e
emapalk / 5. aprill 2018 10:03
peaks olema kuni lapse 3 aastaseks saamiseni ja siis lasteaeda. Kas või täispalk kuni pooleteistaastani ja edasi pool emapalgast. Siis saaks pered hakkama rahaliselt, kui isa tööl käib. Siis saaksid emad ise oma lastega kodus olla ja lapsed ei oleks nii tihti haiged ka.
h
Hihi/ 5. aprill 2018 11:48
Ma sama meelt, aga küsivad kõik kas mu laps ikka käib lasteaias juba ja miks ei käi siis. Siis põhjendades tundub vastupidi, et kõigi arust oleks õige ikka lasteaed..
l
Liina/ 5. aprill 2018 14:32
Mul sama seis. Laps on 2 a ja kõik imestavad, miks ta lasteaias ei käi hoolimata sellest, et olen nagunii teise beebiga kodune.
k
Kaema/ 5. aprill 2018 13:37
Jah oleks terve kull kuni 3nda eluaastani aga siis minnes ikkagi samamoodi haige ju. Need haigused tuleb nagunii labi podeda, pole erilist vahet kas 1,2 voi 3 aastaselt.

m
5. aprill 2018 09:36
milleks siis lastehoid on???kui enam last sinna viia ei tohi
on siin ikka kommentaarid,teil pole lapsi või??
tulevad lapsed siis otsite hoiukohad esimesena ülesse
n
naine/ 5. aprill 2018 09:31
Tegemist oli väga väikese lapsega, kes enda eest ise seista ei oska. Selleks need lasteaia/hoiu õpetajad ongi, et neid valvata. Ei saa aru, miks lapsi loetakse üle alles ruumis ja mitte enne tuppa sisenemist. Väga õige tegu, et avalikustati, ehk on õppetunniks teistelegi kasvatajatele. Olen näinud pilti, kus kasvatajad passivad nutitelefonides ja neid ei huvitagi see, mis lapsed kaugemal nurgas teevad....
n
No ja kui / 5. aprill 2018 17:45
emad nututelefonis passivad ja laps kukub jmt., see on siis loomulikum variant või
t
5. aprill 2018 18:30
tegemist ei olnud kukkumisega vaid lapse unustamisega õue
ä
Ärbert/ 5. aprill 2018 07:58
Väga paha lugu juhtus. Ja ilmselgelt, et mitte meelega tehtult. Aga loeme nüüd need korrad kokku, kus lapsevanemad on OMA lapse (ja tal pole neid mitte 12 tükki korraga seal ringiratast siblimas) kuhugi randa või poodi või mujale maha unustanud/ära kaotanud.
j
ja kuidas veel/ 5. aprill 2018 09:39
oli ju lugu, kus vanemad unustasid lapse lausa poe parklasse ja alles õhtul kodus hakkasid otsima,see lugu siin on tõesti suureks puhutud. Kui ema ja lastehoid said asja selgeks räägitud, siis see tädi tänavalt ei peaks sekkuma.
b
B/ 5. aprill 2018 10:30
Tõsiselt või?
Sa oled vist järjekordne mamma, kellel on suht suva mis tema lapsega toimub.
Mind küll huvitab, mis lasteaias toimub. Mõned aastad tagasi alles oli juhtum, kus sain teada et lapse rühmas oleval teisel lapsel teibiti suu kinni. "nalja pärast"-öeldi. Seda kõike sain teada pooljuhuslikult, kui laps hakkas kodus ka teipi küsima. Ja siis öeldi ka, et mis ma mässan, ega minu lapsel ei teibitud. Aga point on selles et minu laps NÄGI, ja pidas seda normaalseks.
Ja mis see siin teistmoodi on? Laps jääb õue. Jah, seekord lõpes asi hästi. kuid edaspidi? Järgmisel korral? Kas keegi oleks märganud?
Usun et tõesti kogematta juhtus, mitte meelega, kuid asjadest tuleb laiemalt rääkida, sest muidu ei muutu siin ilmas midagi. Maha vaikimisest ei ole mitte mingit kasu. Vastasel juhul ei juleta/taheta enam midagi rääkida. Vastasel juhul võib saada avaliku halvakspanu osaliseks. Kas see oleks siis parem?
Arvan et kui asi poleks õnnelikult lõppend, oleks asi nii suure kella külge pandud, et hoia ja keela, kõik avalikult oksa tõmmatud, ja kõiki maamulda trambitud. Nagu see ikka siin eesti ühiskonnas käib. Enne ei liigutata, enne ei võeta kuulda, enne ei muudeta midagi, kui ei ole juhtunud midagi tõsist.
Edu möödujale, kes leidis ja õigesti käitus ja mööda ei kõndinud. Tervist lapsele kellega see õnnetu juhus juhtus ja tugevat närvi vanemale, kelle lapsega nii juhtus. Üks õige vanem teab, et lastega ei tea iial mis ja kuna ja kuidas võib juhtuda. Sa kunagi ei tea millal jätab juhtunu füüsilise või vaimse jälje. Pead vaid lootma suuremate ja targemate isikute peale ja lootma et laps on turvalises keskkonnas.
k
5. aprill 2018 13:08
Kust sa tead kuidas nad asjad selgeks rääkisid? Võibolla räägiti nii, et seda last sinna lastehoidu enam ei tooda.
n
naine/ 5. aprill 2018 09:41
See ei ole hetkel teema. Lapsevanemaid on igasuguseid, see ei tähenda, et kasvataja võib oma tööpostil valvsuse kaotada!
m
Muff/ 5. aprill 2018 12:25
Just see ju juhtuski- kaotas valvsuse. Laps kadus ju vaateväljast kui kõik väljas olid! Mina lolli peaga eeldasin, et 1,5 aastastel hoitakse kullipilku peal- selline jõuab end poole minutiga jamasse tõmmata. Vanemana võid sa ju super voi hoopis kehva olla, see ei puutu asjasse, kuid lastehoudu andes annad sa vastutuse 100 % neile üle ja nende kohus on last turvaliselt hoida.
P
****/ 5. aprill 2018 09:44
Pole küll kordagi oma lapsi kusagile unustanud ega kaotanud.
t
teised teevad kaa/ 5. aprill 2018 13:07
Ärbert ei saa aru et laps on usaldatud lastehoiu hoolde. Juhtum aga tähendab seda et puudub igasugune vastutustunne.
e
E./ 5. aprill 2018 21:47
Kui lapsevanem ise oma lapse kuhugi randa või kuhu iganes maha unustab, on lastekaitse täiesti õigustatult kohe kukil. Kui lastehoiu palgaline töötaja lapse õue unustab, peavad mõned seda vabandatavaks. Mis see loeb, et lapsi rühmas 20? Töötajate asi on nende kõikide eest vastutada, see on nende kohustus. See on muide levinud demagoogiavõte: "Aga vaata, mis nad (emad või kes iganes) ise teevad".
k
5. aprill 2018 07:49
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
v
5. aprill 2018 10:49
Väga õigesti tegi, et läks. Vanemad peavad teadma, et lapsi ei valvata piisavalt.
k
5. aprill 2018 13:12
Kas ikka oli nii et emal ei olnud pretensioone? Võibolla sellise ütlemisega soovis juhataja et nad pääsevad avalikustamisest. Igal normaalsel emal peaks olema pretensioon, kui ta väikelaps unustatakse lumehange inimese poolt kellel kätesse on laps usaldatud.
y
yhgf/ 5. aprill 2018 14:25
Iga ema ei taha tühjast tüli teha. Kõik lõppes õnnelikult, milleks skandaal? Paha lugu küll, aga seda lahendavad lastehoid ja lapsevanem, mitte inimene külapealt ja sotsiaalmeedia.
j
Ju/ 5. aprill 2018 17:49
ema teadis oma last, et temaga võib juhtuda igasuguseid asju ja ei taha tõusta rambivalgusesse. Ma siiski oleksin aru saanud, kui ema ise probleemi oleks tõstatanud, aga mitte võõras.
m
Mari/ 5. aprill 2018 07:41
Miks üldse viia 1,5 aastast lastehoidu? Ole oma lapsega kodus ja tegele temaga.
v
vot/ 5. aprill 2018 08:24
see pole küll sinu otsustada. ehk on neil maksud maksta.majalaen jne.kui sul pole siis on hästi.
a
Ahsoo/ 5. aprill 2018 10:10
Ja miks ei peaks inimesed võrdsed olema, ikka ühed peaksid teistest õigemad või ülemad olema ? Või ei saa mõned inimesed sõnade võrdsus ja ühetaolisus vahest aru?
m
Mari/ 5. aprill 2018 13:23
Minul on ka maksud maksta, pangalaen ja ikkagi olen kodus. See on ju valikute küsimus kellele sa oma lapse sünnitad. Endale või kellelegi teisele. 1,5 aastane laps vajab oma ema.
b
B/ 5. aprill 2018 10:31
Palju õnne sulle kui sa oled piisavalt edukalt kindlustatud et saad lapsega pikalt pikalt koos olla kodus. Õnn missugune. Ära kritiseeri teist vanemat kui sa ei tea midagi...
m
5. aprill 2018 07:11
Minu laps unustati Tartu Pokus, samamoodi talvel välja. Kindlasti on seda ennegi juhtunud ja juhtub veel.
s
5. aprill 2018 10:50
Selleks tulebki iga poole tunni järel veenduda, et nad silmist kadunud ei oleks.
p
Parem / 5. aprill 2018 17:49
siis juba iga kümne sekundi järel - need naasklid ju on kiired
k
Kai/ 5. aprill 2018 06:49
Ilmne lohakus. Tuttav õpetaja loeb oma väikeseid õpilasi nii bussi sisenedes kui ka sealt väljudes. Vanem on lapse usaldanud õpetaja/kasvata
r
rain/ 5. aprill 2018 06:29
Pole hullu.Meil jäi paar kuud tagasi ülelugemisel üks üle,see on kogu aeg tagavaraks.

l
LUULE/ 5. aprill 2018 06:18
KUIDAS EI SUUDA ULE LUGEDA 12 LAST. LOHAKUS JA VEELKORD LOHAKUS TAHAVAD AINULT KERGELT RAHA SAADA, Palun antud juhtumi puhul läbi viia PÖHJALIK UURIMINE ja otsustada sellise PESA kinnipanek
m
5. aprill 2018 11:55
Mis sa räuskad. Palu vastavaid instantse siis, mitte ära lõuga siin, "kõva mees"..
t
Tuule/ 5. aprill 2018 16:02
Ma sellest lugemisest ei saa üldse aru. Kas lapsed on siis nii suures hoovis, et ei näegi korraga kõiki lapsi? Mis turvalisus siis üldse on? Ja veel nii väiksed, et rääkidagi ei mõista. Meenub üks tõsielusündmustel film, kus mindi avamerele sukelduma. Seal ka instruktor kasutas kriipsude tegemise meetodit, et palju välja tuli merest,. Üks sell aga sõõvis 2 korda ja nii saidki kriipsud kenasti kokku, aga 2 inimest jäid haisöödaks.
i
5. aprill 2018 05:47
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
b
B/ 5. aprill 2018 10:32
Oota kui see sinu lapsega juhtub...
l
laagerdaja/ 5. aprill 2018 12:21
Ja juhtus, jäi metsa, avastati siis kui lõuna oli käes, ise tuli koju
y
yer/ 5. aprill 2018 14:29
Ja kui juhtub, siis ei jookse kisendades FB vaida ajan oma asju maja sees. Kui jään haigeks, pöördun arstile, kui maja põleb, 112; kui politseid vaja siis ei otsi seda FB. Asju aeti ka enne FB ja inimene saab otsustada, mis tema lapsega seotud asjadest vajab avallikustamist ja mis mitte.
t
5. aprill 2018 10:34
Teistele hoiatuseks! Sellised asjad ei tohi juhtuda! Asi oleks võinud väga kurvalt lõppeda. Kasvataja peab lapsi peab jälgima.
t
tegelikult palju mis ei tohiks juhtuda / 5. aprill 2018 12:22
- nt lastel peaks olema mõlemad vanemad kodus, mitte nii et üks on, teine kuskil juba mujal pesa pununud. Ja see on palju suurem trauma lapsele kui mõni minut väljas.
s
5. aprill 2018 13:14
Suurem trauma on see et laps tundis ennast abituna keset lumehange kusagil kitsas müüri ja aia vahelises praos.
s
sel juhul/ 5. aprill 2018 05:27
Loomulikult on süüdi need inimesed, kes hoiavad neid lapsi, seda enam, et 1,5 aastane on ju titt, siin ei ole midagi arutadagi, loodetavasti avalik info on parim õppetund.
j
5. aprill 2018 07:05
Ja veel eriti hea õppetunni annavad netikommentaatorid.
S
.../ 5. aprill 2018 07:22
Saaksin aru, et pahatahtlik ollakse ja jäetakse meelega (karistuseks) õue. Vot see oleks inetu lugu. Antud juhul kohe ei märgatud, minnakse järgi. Täiskasvanud võiks ise suureks kasvada ja lõpetada draama tegemise.
m
5. aprill 2018 07:51
millest sa aru saad??? Tegemist 1,5 aastase lapsega, kes ei suuda enda eest hoolitseda ja unustamine normaalne. Hiljem oleks järgi äinud - kas see on vabandus. Selleks ajaks oleks võinud juhtuda 100 asja , mille tulemusel...
Ääretu lohakus ja küüniline õigustus.
n
nii oieti/ 5. aprill 2018 09:38
kirjutatud, huvitav ainult kes nii palju miinuseid panevad.
b
B/ 5. aprill 2018 10:33
järgi mindi siis kui keegi tähelepanu pööras...
e
5. aprill 2018 10:52
Ei see on isiklik kogemus, kui ma sama lohakas oleks olnud ei oleks mul last eluski.
j
5. aprill 2018 05:15
jube jama,mis oleks siis saanud kui õues oleks pakane olnud
mida need hoidjad seal teevad,küsivad lapsevanematelt suuri summasid,aga oma tööga hakkama ei saa
lahti kõik lasta need luuserid
a
annely/ 5. aprill 2018 10:29
pakasega ei tohi nii väikeseid lapsi õue viia
m
mis oleks kui poleks .../ 5. aprill 2018 12:24
mis oleks kui kurjus kaoks
t
tre/ 5. aprill 2018 14:31
Mis oleks võinud juhtuda.. ei juhtunud ja kõigil on võimalik sellest teha oma järeldused. Oleks küüned , istuks laes.
t
tuttav tunne-/ 5. aprill 2018 04:37
viisin 3-aastase lapse lasteaeda. Lõuna ajal aga unustas kasvataja ta lihtsalt üksi õue mängima.
Õnneks läksin vaatama, kuidas lapsel esimeste päevade ajal lasteaias läheb. Leidsingi lapse üksi liivakastis mängimast....
Sain sellest shoki, ja rohkem last üldse lasteaeda ei pannudki, kuni koolini.
o
ohjah/ 5. aprill 2018 02:11
Kui seda tähelepanelikku ininest poleks olnud, oleks väike laps oma käed ja jalad otsast ära külmetanud,selleks ajaks kui tema puudumist oleks märgatud, kui oleks.
s
seda enam, et tal polnud enam sokkigi jalas./ 5. aprill 2018 10:11
Ju oli seal seina ja aia vahel juba kaua rabelenud, võib-olla kogu õues oleku aja. Üritas püsti saada, aga ei saanud. Ja lapse nuttu ei kuulnud ükski kasvataja, vaid mööduja.
s
samasuguse vanaema/ 5. aprill 2018 14:34
Nii väike talveriietes ei saagi ise püsti, täiskasvanu peab aitama. Kui üks jalg juba paljas ja teine saabas ripakil, pidi ta seal päris pikalt abitus seisus rabelema. Vaene väike.
k
5. aprill 2018 11:39
kui laps porilompi ära upuks ei vastutaks ka keegi.
n
5. aprill 2018 12:40
No pakkuge aga veel midagi, mis oleks, oleks oleks...
r
rue/ 5. aprill 2018 14:32
Kui juulis lund sajaks, oleks talv.
m
5. aprill 2018 13:17
Mis ebaturvaline koht neil seal on - mingi müüri ja aia vaheline ala kuhu lapsed ära kaovad?
h
hh/ 5. aprill 2018 02:07
Lapse jalal võib olla külmakahjustus.
m
Mari/ 5. aprill 2018 00:56
Unustasime end lumekindluse taha pikutama, kui korraga pead tõstes selgus, et õu oli lastest tühi. Jalad selga ja tuppa järgi. Arvan, et kasvatajad ei pannud isegi tähele, et me olime kuhugi jäänud. Nimetaks seda isegi päriselu õppetunniks, et mitte ainult mind ei jälgita, vaid ma vaatan ise ka, kus teised enda grupi omad on.

m
5. aprill 2018 00:25
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
../ 5. aprill 2018 00:37
j
5. aprill 2018 07:52
jah olid , aga 1,5 aastase omad.
Kui oleks ka 25 a. käed, annaks kasvatajale vitsa.
w
WTF/ 5. aprill 2018 00:59
Jalg oli paljas! Värav oli lahti! Mõne aasta eest sai üks poiss lasteaias surma, kui ronis redelile ja jäi pulkade vahele kaelapidi rippuma! Igasugused inimesed käisid mööda ja oleks võinud lapse kaasa haarata! 10 minutit on pikk aeg.
j
5. aprill 2018 01:20
Ja nüüd oli karta, et 2-e lumememmede vahele
ä
5. aprill 2018 09:43
ära õigusta siin oma lumememmedega...arvatavasti oled ise see kasvataja, kes neid kommentaare siin loeb , tegele oma asjadega
e
elu on karm aga õiglane, küll tuleb ka sinu kord, // 5. aprill 2018 12:26
arvatavasti oled ise see kel alati kõik teised on süüdi, sina ainuke eksimatu
t
to Mis.../ 5. aprill 2018 02:53
Kus on fakt..et oli 10 min..? See on kasvataja ütlus,kes vähendas aega, 20´+ min...10-le..
t
to 02:53/ 5. aprill 2018 05:22
Ja kus on fakt, et kasvataja ütlus vähendas aega20+min...10-le?Et iseenesestmõistetavalt tead sina paremini kuidas oli?
s
see pole lasteaed vaid lastehoid/ 5. aprill 2018 04:27
kus valdavalt lapsed vanuses 1,5 kuni 3a.
mina oma last kindlasti sinna enam ei viiks.
a
ajastuhõngud/ 5. aprill 2018 09:11
Ära sa, lumehelbeke, tee seda, sulad veel ära!
m
Mis paanika-le/ 5. aprill 2018 09:10
"Kuldsel" vene ajal minu laps kadus lasteaiast n.ö. kümneks tunniks! Lastepuudus ilmnes alles söögiaja lõpul,kui üks taldrik puutumata jäi...Ehitajate tee lasteaiast jõudis 5-aastane laps koos teise samasugusega Mööblimajja! Ise elasime lasteaia kõrval!
h
hmh/ 5. aprill 2018 09:18
10 min oli väljas, aga kasvatajad ju ei teadnudki seda, et laps väljas on. Oleks võinud sinna ka tunniks jääda.
e
5. aprill 2018 00:16
Emal võib olla raske midagi öelda, kui tahab oma last tulevikus veel sinna viia. Tõenäoliselt paluti ka temal "asja mitte suure kella külge panna". Inetu palve. Väga hea, et kõrvaline inimene loo ära rääkis.
i
5. aprill 2018 00:26
Inetu on oletusi teha ja tõe pähe ette serveerida
m
5. aprill 2018 10:26
milliseid oletusi, faktid rääkisid iseenda eest. Laps oli üksinda jäetud? Oli või ei olnud? Mis oletustest sa jahud?
"
/ 10:26/ 5. aprill 2018 12:27
"Tõenäoliselt paluti ka temal "asja mitte suure kella külge panna"" EI OLE FAKT
t
to10:26/ 5. aprill 2018 12:43
neid oletusi, mida esitab 00:16 kommenteerija
e
emi/ 5. aprill 2018 00:06
lapsevanem ,kelle laps oli ōue unustatud ei teinud asjast suurt numbrit aga see vōōras tädi lihtsalt peab suskima ,meest pole kaua aega saanud vist..kasvataja tegi ōigesti ,et talle telonummert ei jaganud ,no tule taevas appi tōesti ja hangi endale elu pliiiis
t
To emi/ 5. aprill 2018 00:40
Maailmaparandajad, milleks vaja suvalisel inimesel lapse vanemate numbrit omale saada? Võõrastele ei peaks kohe kindlasti selliseid asju nagu telefonid ja aadressid ütlema.
w
wet/ 5. aprill 2018 01:07
Einoh, tahaks suurt kisa teha, mitte lasta asutusel ja vanemal olukorda lahendada. Kas trugib teiste eludesse ka mujal? Kui eim saa soovitud skandaalil,. siis ajab ise asja suure kella kulge ja ronib sotasiaalmeeidasse.
e
Est/ 5. aprill 2018 06:45
See on emainstikt,mitte soov kuulsaks saada. Ilmselt teil endal lapsi ei ole. Uuri palju on lasteaedades lapsi surma saanud,kõik ütlevad peale õnnetust ups.
1
1/ 5. aprill 2018 09:12
t
te/ 5. aprill 2018 14:38
On, 3 last. Pole skandaalilemb. Olen olnud praktika ajal kasvataja. Üsna raske on vabalt mängivaid lapsi pidavalt silmas pidada. Kui seda teed, siis vajad mingi aja pärast vahetust.
y
5. aprill 2018 00:03
Ylepuhutud tõesti, mina ka õetundide ajal ronisin pidevalt yle aja kui keegi ei näinud, komberdasin ringi ja tulin enne õetunni lõppu lasteaeda tagasi et mitte nurka minna. Polnud võimalustki et kasvatajad oleksid näinud sest vahepeal isegi tõukasin teise lapse pikali et tähelepanu kõrvale juhtida. Kasvatajad polnud minu igapäevase plehkupanemises kuidagi syydi
m
nipitiri/ 4. aprill 2018 23:56
miks ma ei usu juhataja juttu, see on kohutav,kuidas nii yldse saab, appi,kus me elame...ärge viige omi lapsi enam sinna...
o
Osta endale elu/ 5. aprill 2018 00:20
Seda otsustab ema ise,, ja tema viib nagu jutust võib aru saada
E
00:20, 5. apr 2018-le/ 5. aprill 2018 09:13
Ei olegi seebiaju, et viib? Hurraa, on veel normaalseid!
k
5. aprill 2018 00:20
Kirjuta juurde, et see on satiir, muidu saad nii, et maa must.
i
irw/ 5. aprill 2018 00:39
Ja siis hädaldatakse et lastest kasvavad pehmod ja lumehelbekesed. Nii kui midagi "normaalsusest" kõrvale kaldub hakatakse hädaldama ja tormatakse ajakirjandusse.
w
wet/ 5. aprill 2018 01:04
Mitte ajakirjandusse vaid proogatakse sotsiaalmeedias. Iga asja pole vaja minna prookama. Kullap oleks margatud, et laps kadunud.
s
5. aprill 2018 09:45
sina ära irvita siin...tegemist oli väikelapsega. Või arvad, et nii peabki lapsi karastama...uskumatu tegelane oled. Annaks jumal, et sul endal lapsi ei oleks/ei tuleks!
i
irw/ 5. aprill 2018 12:30
Sinu õnneks ei ole ega tule, sest ma ei talu kui võõrad õpetavad kuidas ma elama ja oma lapsi kasvatama pean.
r
ree/ 5. aprill 2018 14:40
Hilja, sõbrake. olen oma panuse andnud. Tuleb aru saada, et üksasi, mida me ootame ja teine on see, kas inimesed suudavad niimoodi järjest põrnitseda. tähelepanu hajub lõpuks.
t
to nipitiri/ 5. aprill 2018 05:25
Tõesti "appi, kus me elame", sest sinusuguseid on järjest rohkem.
k
kalle/ 4. aprill 2018 23:34
mina omal ajal üritasin lsteaiast àra põgeneda nii, et kodust vôtsin tangid kaasa ja lôikasime maja taga olevale aiale augu sisse, meid oli siis umbes 5-6 ning jooksime mööda tànavat ringi. Peale seda pandi meid nurka ja asi oli unustatud.
j
ja/ 5. aprill 2018 00:04
olid muidugi 1,5 aastane
u
uudised/ 4. aprill 2018 23:20
see riik hakkab järjest rohkem närvidele käima.
e
ew6/ 5. aprill 2018 01:05
Mis puutub siia riik? SEe on uhes lasteaias, uks laps puges kuhugi ja loeti valesti kokku. Ouesolijaid oli mitu ruhma. Koik loppes hasti. Mis moodi on riik selles suudi? KAs riik on selles ka suudi kui inimene lollusi valja motleab?
t
5. aprill 2018 01:25
Tegelikult riik on süüdi ka selles, et tal kõht on lahti
m
muri/ 5. aprill 2018 05:26
Mitte lasteaias vaid lastehoius, seal on suur vahe.
0
01:25,-le/ 5. aprill 2018 09:14
Riik on süüdi, et ema läks tööle!
0
01:25,-le / 09:14, / 5. aprill 2018 12:28
Täpselt tead või jälle oletad ja fakti pähe määrid?
n
nojah/ 5. aprill 2018 14:42
Eraäri ju, riik teeb seadused ja annab raamid, inimesed, ettevõtjad teevad.
y
yop7/ 5. aprill 2018 14:48
enne 2003.a. polnud mingi vanemapalka , lapsetoetus oli olematu, sellest midagi suurt ei saanud. Nüüd saab vanem sel ajal vanemahüvitist ja sünnitoetust. Riik tegi seaduse ja andis raha. Mille üle kurdame? Emal oli valida, kas läheb tööle või ei. Riik on süüdi, naerukoht. Riik võimaldas lastehoiud teha, et need, kel aja, saavad tööle minna. Võimalused on loodud, aga ikka hädaldame . Lapsele isa peab peab ka riik valima või?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee