Maailm

Facebooki skandaal võis mõjutada hoopis 87 miljonit kasutajat (2)

LISA KOMMENTAAR

Jääk Aru 5. aprill 2018 08:59
Ja siis räägitaks, et Putin mõjutas valimisi.
data mining 4. aprill 2018 23:49
Pangaliidu kodulehel on kirjas:
Kommertspankade huvide esindamine pangandust puudutavate õigusaktide väljatöötamisel.
Pangaklientide huvide kaitsmine pole pangaliidu põhimõte mitte kunagi olnud.
Pangaliidu tegevusest jääb mõnikord mulje nagu oleks tegu kartellikokkuleppepesaga, pangatöötajad tulevad kokku ja arutavad vaikselt, kuidas oleks kasulikum. Hea näide on sealt pärit põhimõte "tunne oma klienti".
Selle põhimõtte järgi hakkasid kõik siinsed pangad ühe korraga klientidelt jõuga isikuandmeid koguma sellises mahus, mida seadus ette veel ei näinud ja millist teistes EU riikides polnud nähtud.
Pankade klientide huve ei kaitse ka finantsinspektsioon kuna nendele maksavad pangad kalõmmi st mida suurem pank, seda rohkem maksab.
Tuleb välja, et Eestis ei kaitse mitte keegi tõsiselt pangaklientide huve.
Ei andmekaitseinspektsioon ega konkurentsiamet ei suuda midagi pangandussektorile öelda. Tullakse pangaliidus kokku ja tehakse ära nii nagu pankadele on kasulik.
Poliitikud ei tee ka midagi kuna pangad teavad liiga palju. Aitaks kui pankadelt võtta vähemaks info töötlemise võimu. Täna on seda liiga palju.
Alles see oli kui pangad rääkisid usaldusest ja pangasaladusest. Täna ei ole pankadel mitte mingisugust usaldust. Pangasaladus on ajalugu. Iga teller võib küsida firmasaladust kontosulgemise ähvardusel ja pärast kasuliku infoga pangatöölt ära jalutada.