Hillary ClintonFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 4. aprill 2018 20:28
Hillary Clintoni ja Vladimir Putini vahel küll ühtki sooja emotsiooni pole. Ajakiri People kirjutab, et teisipäeva õhtul New Yorgis konverentsil esinenud Clinton põlastab Putinit kui misogüüni.

Putin kasutab naisliidritele „koha kätte näitamiseks“ hirmutamistaktikat, rääkis Clinton, kes nimetas Venemaa presidenti esmaklassiliseks naistevihkajaks. „Putin naudib inimeste hirmutamist,“ ütles Clinton ning tõi näiteks loo Angela Merkelist ja Putinist.

Nimelt kardab Saksamaa kantsler väga koeri. 2007. aastal võõrustas Vladimir Putin Merkelt Sotšis. Keset kohtumist - hoolikalt valitud hetkel, mil meedia on veel kohal, märgib Clinton - jalutab uksest sisse suur must koer. Hetk on jäädvustatud ka fotole, kus väga rahulolev president Putin jälgib, kuidas Angela Merkel koera kangestunult vaatab.

Foto: Vida Press

„See oli mõeldud Angela Merkeli hirmutamiseks ja häbistamiseks,“ arvas Clinton ja lisas: „See pakkus [Putinile] rõõmu. Ta lihtsalt... on selline.“

Putin ise mängis teadmatust, öeldes, et oli oma koeraga tahtnud Merkelit lihtsalt rõõmustada. Tegelikult olid tema assistendid 2006. aastal Putinile Merkeli koerahirmust rääkinud ja tol korral kinkis ta Merkelile karvase mänguasja - koerakese.

2014. aastal küsis New Yorker Merkelilt koerajuhtumi kohta ja naine vastas stoiliselt: „Ma tean väga hästi, miks ta seda tegi. Tahtis tõestada, et on mees. Kardab omaenda nõrkust. Venemaal pole mitte midagi: ei head poliitikat ega head majandust. Muud neil pole kui sellised tembud.“