Eesti uudised

Vanglas endalt elu võtnud noormees oli Raatuse tänava pussitaja (2)

Arvo Uustalu, 4. aprill 2018 15:35
TARTU VANGLA: Tartu vanglas pani käe oma elu külge mullu kolme inimest pussitanud noormees.Foto: Aldo Luud
Esmaspäeval toimus Eesti vanglates kaks enesetappu. Üks neist Tallinna ja teine Tartu vanglas. Justiitsministeerium seda kinnitada ei saa, kuid Õhtulehe andmetel oli jalatsipaeltega end üles poonud 22aastane mees Tartu vanglas karistust kandev Karl Kristjan, kes aasta tagasi end alkoholist ja narkootikumidest segi kammis ning talle tundmatuid inimesi ühes Raatuse tänava korteris pussitas.

Vanglate pressiesindaja Leanyka Libeoni sõnul poos Tallinna vanglas karistust kandnud 29aastane vang end 2. aprilli õhtul riideesemega üles. Mees kandis karistust väljapressimise eest. Ööl vastu 2. aprilli tegi enesetapu aga Tartu vanglas viibinud 22aastane isikuvastastes kuritegudes süüdi mõistetud vang. Vang kasutas poomiseks jalatsipaelu. Mõlemad kinnipeetavad olid üksinda kambris. Libeon kinnitab, et kaks enesetapujuhtumit ei ole omavahel seotud. Mõlema juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel. Nii eelmisel kui ka üle-eelmisel aastal oli Eesti vanglates üks enesetapp.

Samal teemal

Kinnitamata andmetel sooritas Tartu vanglas enesetapu Raatuse tänaval võõrasse korterisse eksikombel tunginud noormees, kes seal kolme inimest pussitas. Kusjuures ühte neist eluohtlikult. Dramaatilisest juhtumist kirjutas Õhtuleht pikemalt ning käis ka kohtuistungil, millel ta neljaks aastaks ja kaheksaks kuuks vangi mõisteti.

Nimelt läksid möödunud aasta veebruaris kaks Jõgevamaa noormeest Tartus pidutsema ning lisaks alkoholile tarvitati ka ecstasy tablette. Meeletu alkoholikaanimine lõppes sellega, et kaks noormeest olid hommikul võõra ukse taga. Pussitajaga joomakaaslane sai kaasosalisena kahe aasta pikkuse tingimisi vanglakaristuse.

Õhtulehe andmetel sooritas Tallinna vanglas enesetapu naisterahvas, kellel oli pärast lähedase inimese surma probleeme närvidega ning kes oli vanglakorrale allumatuse tõttu ka pikemat aega kartseris viibinud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee