Eesti uudised

Taavi Aas ja Enno Tamm ei välista, et astuvad oma kohtadelt TLT-s tagasi (11)

Kristel Veerus, 4. aprill 2018 16:39
Linnavalitsuse pressikonverentsFoto: Teet Malsroos
Kolmapäevase Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsi peateemaks oli Tallinna Linnatranspordi AS-is (TLT) toimuv. Linnapea ja ettevõtte nõukogu esimees Taavi Aas ja juhatuse esimees Enno Tamm ei välista, et astuvad oma kohtadelt TLT-s tagasi.

TLT juhatuse esimees Enno Tamm rääkis, et eile viis politsei kaasa neli linnatranspordi juhtivtöötajat, kellest kolmele esitati kahtlustus erinevate riigihangetega seotud menetlustoimingute rikkumises ning ühele suures ulatuses altkäemaksu võtmises. Viimase kahe aasta jooksul on TLT-s käinud hulk erinevaid kontrolliorganeid: maksuamet, rahandusministeeriumi erikontroll, riigikontroll, linnavolikogu revisjonikomisjon. Ehkki nende kontrollide käigus rikkumisi ei tuvastatud, tekkisid ettevõtte juhtidel kahtlused. 

Samal teemal

"Siseaudiitori ja sisekontrolliteenistuse töö tulemusena hakkas minu lauale laekuma materjali, mis eelnevate kontrollidega päris ei kattunud," seletas Tamm ja lisas, et sisekontrollil pole õigust menetlustoiminguid läbi viia ning seetõttu ei saa asutusesisene uurimine olla sama täpne ja põhjalik kui kriminaalpolitsei oma.

Näiteks tuvastati, et kuigi vastavalt kokkuleppele remonditakse TLT töökodades ainult oma asutusele kuuluvaid busse, näitab värava läbipääsusüsteemi analüüs, et juhtivtöötajate loa alusel on sealt läbi sõitnud ja töökodadest läbi käinud paarkümmend ühikut tehnikat. TLT-le selle eest raha laekunud ei ole. Ei saagi olla, sest kuna remonditeenuseid ei pakuta, puudub ka hinnakiri. Lisaks tuvastati küsitavusi seoses akude utiliseerimisega. Keskkriminaalpolitsei pole rikkumiste kohta informatsiooni väljastanud.

Nii Taavi Aas kui Enno Tamm ei välistanud, et võivad loobuda oma kohtadest TLT-s, kuid kindla otsuse tegemiseks vajavad nad rohkem informatsiooni. "Tahan saada selgust, mis ja kuidas toimus. Ees on kaks nõukogu koosolekut. Kindlasti tahame ära kuulata siseaudiitori ja sisekontrolli teenistuse," sõnas Aas. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee