Eesti uudised

Enn Meri saab Andres Ammase asendusliikmeks riigikogus (13)

Toimetas Triinu Laan, 4. aprill 2018 14:25
Foto: Priit Simson/Ekspress Meedia
Riigikogu juhatus otsustas, et seoses riigikogu liikme Andres Ammase volituste lõppemisega tema surma tõttu asub 5. aprillil Riigikogu liikmeks asendusliige Enn Meri.

Enn Meri sõnas, et on Riigikogu töö suhtes positiivselt meelestatud, kuid kindlalt veel midagi öelda ei julge, sest ei tea, kuidas muid kohustusi korraldada. "Ma kindlasti kaalun Riigikogu liikme tööd, aga otsus sõltub sellest, kuidas ma oma teised tööasjad korraldatud saan. Olen Saksa kaubanduskoja president ja Merinvest OÜ nõukogu esimees. Need asjad peavad ka klappima hakkama," sõnas Meri.

Samal teemal

76aastane Enn Meri Saaremaal on asuva kummidetailide tootja Merinvest asutaja nõukogu esimees, lisaks on ta Saksa kaubanduskoja president.

Kaheaastasena põgenes Meri koos perega Vene okupatsiooni eest Rootsi, kus lõpetas Malmö Tehnikainstituudi ja hiljem Lundi Ülikooli majandusteaduskonna. 1992. aastal asutas Enn Meri Saaremaal esimese masinatööstustele kummidetaile tootva tööstuse Saare Martex, mille hiljem müüs Rootsi vabrikule Trelleborg.  1996. aastal asutas Meri firma Merinvest, mis toodab Euroopa autotööstustele membraane ja O-rõngaid, mida müüakse Freudenbergi tehase sildi all. 2012. aastal müüs Meri Merinvest Freudenbergi tehasele. 

Vabaerakonna liige on Meri alates 15. oktoobrist 2014.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee