2
fotot
Kaader videost (Shanghaiist/YouTube)

Hiinas leidis abielupaar üles oma 24 aastat tagasi kadunuks jäänud tütre. Wang Mingqing ja tema naine Liu Dengying olid Qifengi taga otsinud juba alates 1994. aastast, mil tüdruk kadunuks jäi.

Qifeng oli kadumise hetkel vaid 3aastane, kirjutab BBC. Wang ei lõpetanud nende pikkade aastate jooksul korrakski otsinguid. Ta asus koguni tööle taksojuhina, lootes, et ühel päeval istub kliendina tema autosse kadunud tütar. 

Wang Mingqing ja Liu Dengying töötasid tütre kadumise ajal Chengdus puuviljamüüjatena. Ühel päeval lõppes mehel ootamatult vahetusraha ning ta läks seda otsima naaberleti juurest. Mõne minuti pärast naastes oli aga temaga kaasas olnud laps kadunud. 

Tüdruku otsingutega tegeles ka politsei, kes identifitseeris aastate jooksul mitmeid noori naisi, kuid ükski DNA analüüs ei vastanud loodetule. 

Wang ja Liu otsisid aastaid oma tütart linna erinevatest piirkondadest. Lakkamatult pandi nii tänavaile kui ajalehtedesse otsimiskuulutusi. Paar, kellel on veel üks tütar ning poeg, ei lahkunud Chengdust, lootes, et kadunud laps leiab kunagi tee koju. 

2015. aastal otsustas meeleheitel isa otsinguid jätkata Didi Chuxingi firmas taksojuhina töötades. Tema taksos olid sildid kadunud lapsest, lisaks andis ta igale kliendile kaasa lehe, kus oli info tema tütre kohta. Kuna Wangil polnud pilti kadunud tütrest, kasutas ta otsingutel oma teise lapse fotot.

(CGTN/YouTube)

Mehe pingutused pälvisid viimaks Hiina meedia tähelepanu. „Ühel päeval võib minu autosse istuv inimene olla minu tütar,“ tsiteerisid ajalehed. Kauaoodatud läbimurre saabus 2017. aasta lõpus, kui Wangi kurvast loost kuulis politseis töötav profileerija. Ta otsustas peret aidata, joonistades pildi sellest, milline võiks Qifeng välja näha praeguses vanuses. Joonistus hakkas ringlema internetis. Seda nägi ka tuhandeid kilomeetreid eemal elav Kang Yingiks hüütud naine, kes oli šokeeritud tema ja pildil kujutatud naise sarnasusest.

Kang Yingi olid kasvatanud kasuvanemad. Nende elupaik asus lähimast linnast 20 kilomeetri kaugusel. Kasupere oli tüdrukule rääkinud, et ta leiti lapseeas Chengdus asuvalt maanteelt. 

Noor naine võttis Wangiga ühendust selle aasta alguses. Selgus, et tal on tunnusjooni, mis olid ka kadunud tüdrukul – näiteks otsaesisel olev arm. Kiiresti tehti DNA-proov, mis sel korral positiivseks osutus. 

Isa ja tütar said pärast pikki aastaid teineteisega suhelda esmaspäeval Voice Messengeri abil. „Nüüdsest on isa siin, sul pole vaja enam muretseda millegi pärast–  isa aitab sind,“ lubas Wang oma leitud tütrele. Ta jagas uudiseid ka sotsiaalmeedias, kirjutades: „Minu 24 aastat kestnud pingutused ei olnud asjata. Mu tütar on leitud – tänan teid kõiki.“

Teisipäeval kohtuti Chengdus juba näost näkku. Kang Ying oli kohtumisele saabunud koos oma abikaasa ning kahe lapsega. Pärast üliemotsionaalset kohtumist sõnas noor naine ajakirjanikele: „Kogu maailm ütles mulle, et mul pole ema, kuid on siiski!“. 

Jaga artiklit

15 kommentaari

P
päriselu  /   23:08, 4. apr 2018
täna kallistavad omme kaklevad juba kindlasti.
M
meesteriik  /   17:41, 4. apr 2018
Huvitav, ühelapsepoliitikaga Hiina! Kes seal üldse t ü d r u k u t tahtis varastada!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis