Nasim Aghdam (AP/Scanpix)

Teisipäeval tulistas 38aastane Nasim Aghdam USAs San Brunos asuvas YouTube'i peakorteris kolme inimest ning tappis seejärel end ära. Kolm ohvrit jäid ellu. 

Esmaspäeval oli Aghdami pere teatanud politseile, et ta on kadunud, kirjutab Daily Mail. Naine polnud telefonile vastanud juba kaks päeva. Tema isa Ismail Aghdami sõnul hoiatas ta politseid, et tütar võib rünnata YouTube'i kontorit, kuna ta vihanud ettevõtet, mis tema videoid rahastusest ja reklaamist ilma jättis. Ismaili sõnul oli Agdham tulihingeline loomakaitsja ning vegan. 

Teisipäeval kella kahe paiku pärastlõunal võttis politsei perega ühendust ning teatas, et on Aghdam on leitud ning et ta magab oma autos. Naine vastas adekvaatselt küsimustele ja kõik näis korras olevat.

Varasemalt oli Aghdam YouTube'i postitanud hulga veidraid videoid. Lisaks nimetatud kanalile oli ta materjali üles laadinud paljudel teistelgi veebilehtedel. 

Ta oli postitanud videoid trennidest, loomade väärkohtlemisest ning vegantoitude valmistamisest. Üles oli laetud ka klippe, milles Aghdam demonstreeris viha YouTube’i suhtes. Tema väidete kohaselt olnud tal üle 5000 jälgija, kuid pärast ettevõtte tsensuuri langes number märgatavalt. Youtube on viimastel aastatel karmistanud reklaamimüügi ja videote rahastamise reegleid, mis on pahameelt põhjustanud paljudes juutuuberites.

Oma ohvreid ta ei tundnud. Kannatanud olid üks mees ja kaks naist vanuses 27-36, kirjutab ABC News. Mingit varasemat kontakti neil tulistajaga ei olnud.

Aghdami vend kinnitab, et 4. aprillil ehk päev pärast tulistamist ja enesetappu oleks Aghdam saanud 39aastaseks.

Jaga artiklit

32 kommentaari

M
mm  /   17:52, 10. apr 2018
kohe näha et moslem
S
soomlane  /   11:35, 6. apr 2018
No näete! Võtab ju peast kõveraks?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis