Eesti uudised

Signe Lahteini autoõnnetuse asjaolude kohta on antud vastukäivat infot 

Arvo Uustalu, 4. aprill 2018, 00:01
UURIMINE KÄIB: Politsei ja prokuratuur ei saa praegu veel õnnetuse täpsemaid asjaolusid avada.Foto: Kaspar Pokk
„Kodutunde“ saatejuhi Signe Lahteini avarii kohta on politsei andnud vastukäivat infot. 22. märtsil ehk õnnetuseõhtul kirjutati esimeses avalikus teates, et sõiduautojuht üritas Adavere tuuliku lähedal Tallinna–Tartu maanteel oma Opeliga veoautost mööda sõita – justkui liikunuks nad samas suunas. Järgmisel hommikul täpsustas politsei: autod sõitsid siiski vastassuunas ja saatejuht kaotas oma auto üle kontrolli. Mis ikkagi tol saatuslikul õhtul juhtus?

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kerly Virk ütleb, et kuna kriminaalmenetlus alles käib ja tunnistajaid kuulatakse üle, ei saa veel täpsustada, kuidas avarii juhtus. „Teeme seda esimesel võimalusel, kui tunnistused ja materjal koos. Muidu võib see mõjutada osa inimeste ütlusi, kui praegu oma täpse versiooni meediasse paneme. Kannatust!“ ütleb ta.

Tema sõnul olid õnnetuse asjaolud ebaselged. Politsei palus endast teada anda neil, kes õnnetust pealt nägid. „Nende tunnistused on menetlusele lisatud ning neid uuritakse ja analüüsitakse,“ selgitab Virk.

Kas esialgse versiooni ebatäpsus võis tekkida sellest, et välismaalasest veokijuhist ei saadud lihtsalt aru? Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kauri Sinkevicius tõdeb, et esialgne informatsioon tähendabki seda, et välja käiakse info, mis tundub esmapilgul kõige tõenäolisem. „Ei tea, kas veokijuhi keeleoskus mõjutas esialgse versiooni kujunemist, kuid kindlasti saab kriminaalmenetluse ajal kõik tõlkide abiga paika.“

Samal teemal

16. november 2019, 15:49
MÄLESTUSLUGU | Signe Lahtein saunarituaalidest: „Saunaõhtule tuleb veidi pidulikku hõngu anda – siis meeldib see ka lastele!“
3. detsember 2018, 16:09
Selgusid Signe Lahteinale saatuslikuks saanud autoavarii uued asjaolud, õnnetuse võis põhjustada veoautojuht
9. aprill 2018, 21:34
Signe Lahtein "Kodutunde" viimases saatuslikus episoodis: "Vaadake, kui toreda taevatrepi leidsin ma siit Põlvamaalt!”
9. aprill 2018, 13:42
Tänane „Kodutunne“ on pühendatud varalahkunud Signe Lahteinile

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee