Eesti uudised

Taavi Aas: IRL soovib TLT skandaali ära kasutada ühisrahastatud ühistranspordi kaotamiseks (42)

Toimetas Annika Erg, 3. aprill 2018 19:25
Taavi AasFoto: Teet Malsroos
Tallinna linnapea Taavi Aas usub, et IRL soovib Tallinna Linnatranspordi ASis tekkinud skandaali ära kasutada Tallinna ühistranspordi erastamiseks ja ühisrahastatud ühistranspordi kaotamiseks.

„Korruptsioonijuhtumi ja erastamisjutu ühte patta panek oleks viga,“ ütles Aas. „Iga korruptsioonijuhtum on Tallinna linna jaoks must päev. Me saame selle vastu parema sisekontrolli, parema jälitustegevuse ja kõrgema seesmise eetikaga töötajate abil. Kahjuks kõiki 13 000 inimest, kes linnasüsteemis töötavad, me iga hetk kontrollida ei suuda.“

„IRLi soovitatud erastamisele järgneks üsna loogiliselt ka tasuta ühistranspordi kaotamine, sest eraettevõtte eesmärk on ennekõike kasum,“ arvas Aas. „IRL on teinud suvel ja sügisel mitmeid kriitilisi avaldusi tasuta ühistranspordi suhtes Tallinnas. Praegu riigis rakendatava tasuta ühistranspordi suhtes on nad otseselt vaenulikud.“

Aas osutas, et IRLi volikogu saadiku Riina Solmani kriitika linnaettevõtte efektiivsuse osas on ebatäpne, sest Tallinna Linnatranspordi ASi veerem on pidevalt uuenenud.

Aasa sõnul on halva uudise positiivne külg see, et sisekontroll oli ettevõttes juba käivitatud ja ettevõte oli oma sisekontrolliga õigel teel.

„Sisekontroll tuvastas viimastel nädalatel sarnaseid asju, mis keskkriminaalpolitsei. Lihtsalt politsei võimekus on parem ja nende õigused suuremad,“ selgitas Aas.

„Nõukogu esimehena kahtlemata me nõuame juhatuselt aru. Kuid tsiteeriksin siinkohal prokuratuuri taoliste juhtumite puhul – korruptsioonijuhtumi avastamine ei näita vohamist, vaid see näitab asjaga tegelemist,“ sõnas Aas.

Samal teemal

06.03.2018
AVALIK KIRI | Kas teie, Kadri, Jüri, Tarmo, Jaak ja teised, olete olnud oma autoga kinni riigimaanteel?
05.03.2018
Taavi Aas astus Tallinna Linnatranspordi AS-i nõukogu esimehe kohalt tagasi
04.03.2018
Riina Solman: Tallinna Linnavalitsus peab korraldama linnakodanike elu, mitte ahnitsema terve Eesti ressursse enda taskusse
04.03.2018
Taavi Aas ja Enno Tamm ei välista, et astuvad oma kohtadelt TLT-s tagasi