Krimi

CERT-EE HOIATAB: tegevjuhi petuskeem püüab taas hoogsamalt ohvreid (1)

Toimetas Annika Erg, 3. aprill 2018, 17:03
Foto: RIA
Viimastel päevadel on taas hoogustunud nn tegevjuhi petuskeem, kus raamatupidajale või finantsjuhile saadetakse näiliselt ettevõtte tegevjuhi nimelt kiri ülesandega teha ruttu pangaülekanne.

Kirjade sisu on lühike ja konkreetne "Kas oled laua taga?", "Kas on võimalik teha kiiresti makse?" või "Kas saate teha rahvusvahelise pangaülekande täna?", vahendab Riigi Infosüsteemi Amet.

Kirjale vastamise korral saadetakse makse tegemiseks juba uus info, mis üldjuhul on sarnane alloleva kirjaga:

Foto: RIA

Mida teha, kui said sellise kirja?

  • Kui sinu ettevõtte/asutuse töötaja postkasti on jõudnud ülalkirjeldatud kiri, kus tegevjuht soovib kiiret makset, võib kirja edastada IT-osakonda ning seejärel postkastist jäädavalt kustutada.
  • Kui sa ei ole kirja päritolus kindel, helista kirja saatjale endale teadaoleval (mitte mõnikord e-kirjas toodud) telefoninumbril.
  • IT-osakond saab kirja koos päistega edastada intsidentide käsitlemise osakonnale CERT-EE aadressile cert at cert dot ee analüüsimaks kirja päritolu.
  • Kui õnnetu juhuse korral on pangaülekanne juba toimunud, pöördu makse tagasikutsumiseks kohe oma panga poole ning esita toimunu kohta avaldus ka Politsei- ja Piirivalveameti küberkuritegevuse büroole, kellega saad kontakti aadressil cybercrime@politsei.ee.

Samal teemal

6. aprill 2018, 14:51
PETUSKEEM LIIKVEL! Vene naised pressivad Eesti meestelt raha välja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee