Maailm

Iga-aastasel härjajooksul Andaluusias hukkus üks osaleja (3)

Toimetas Greete Kõrvits, 3. aprill 2018 16:00
Illustreeriv fotoFoto: Reuters/Scanpix
Igal aastal korraldab Cadizi linn Hispaanias lihavõttepühapäeval härjajooksu, kus turistid ja linna hulljulged jooksevad vihaste härgade eest. Sel aastal nõudis ohtlik meelelahutus veel ühe inimese elu.

Härjajooksu traditsioon võbi pärineda ajast, mil noored karjused viisid härgi turule ning sellest kujunes kuumaverelistel poistel omamoodi sport, kes esimesena karjaga kohale jõuab. Härjajooks on ajalooliselt ka härjavõitlusele eelnev sündmus, kus enne areenile toomist aetakse härjakari läbi linnatänavate, kus neid kisa ja nende ette hüppavate surmapõlgurite üles ärritatakse.

Cadizis Andaluusias suri sel nädalavahetusel üks 50aastane kohalik mees, vahendab Metro. Härg ajas kõigepealt taga üht punases särgis meesterahvast. Kui too tema sarvede eest pääses, tegi tige loom kannapöörde ja ründas kollases särgis meest, kel ei õnnestunud pulli eest põgeneda. Loom müksas ta jalust, trampis ta peal ja kõige lõpuks torkas sarvega läbi. Mees suri hiljem haiglas.

Kaks inimest said ka viga, kuid nende vigastused pole eluohtlikud.

Cadizi härjajooksust ilmselt kuulsam on Pamplona oma, kus samuti igal aastal keegi tõsiselt puskida saab. Pamplonas on 1910. aastast härja sarvedest torgatuna hukkunud 15 inimest.

Nagu härjavõitluski, on härjajooks vastuoluline traditsioon, mille vastased toovad välja nii ohu inimelule kui loomapiinamise.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee