Eesti uudised

GALERII | Jüri Ratas käis piiriehitust kaemas (20)

Toimetas Silja Ratt, 3. aprill 2018 14:26
Jüri Ratase kagupiiri külastusFoto: Lõuna prefektuur
Lõuna prefektuur kirjutab Facebookis, et teisipäeval külastas kagupiiri peaminister Jüri Ratas, kellele anti ülevaade piiriehitusest.

"Piiriehitus antud kujul ja mastaabis nagu Eesti seda plaanib, on nii meil kui mujal ainulaadne ettevõtmine – kogu taristu väljaehitamise kõrval kaetakse piiriala kõrgtehnoloogiliste seiresüsteemidega, mis on piirivalvuritele abiks piiriturvalisuse tagamisel ja piiriülese kuritegevuse tõkestamisel. Meil on tarvis korralikku välispiiri, mis kestaks aastakümneid ja kindlustaks inimeste turvatunde mitte üksnes piiriäärsel alal, vaid Setomaast Saaremaani," seisis Lõuna prefektuuri postituses.

Külaskäigust annab enda Facebooki lehel põgusa ülevaate ka Ratas ise.

Samal teemal

"Külastasin täna hommikul koos PPA peadirektor Elmar Vaheri ja Lõuna prefekt Vallo Koppeliga Luhamaal Eesti idapiiri, et saada ülevaade ehitustööde kulgemisest. Idapiiri väljaehitamine on üks viimaste aastate olulisem riiklik taristuarendus, kus järeleandmisi teha ei saa. Eesti idapiir on ühtlasi Euroopa Liidu ja NATO välispiir, seetõttu on projekteerimisest saati olnud tegu suure ja ambitsioonika projektiga," kirjeldas peaminister.

Veebruaris valminud ehitusprojektist selgus Ratase kinnitusel, et piiritaristu väljaehitamine muutub esialgsest hinnangust oluliselt kallimaks.

"Valitsus on arutanud täpsustunud investeeringuvajadusi ning otsustanud, et idapiiri taristu rajamisega tuleb edasi liikuda," lisas mees.

"Eesti Vabariigi idapiir on kokku 338,6 kilomeetrit, millest 135,6 km on maismaapiir. Valmiv idapiir on plaani kohaselt terves ulatuses kaetud tehnilise seire- ja valvevõimekusega."

Samal teemal

10.02.2018
Siseminister Anvelt: idapiir ei saa 2019. aastal valmis
07.02.2018
Kallis idapiir ei maksa Vaherile ametikohta: Anvelt esitab ta jälle PPA juhikandidaadiks
19.01.2018
Andres Anvelt maade täiendavast väljaostmisest: omanikud mõistavad, et riigipiiri väljaehitamine on hädavajalik
07.01.2018
INFOTUND: Ratas tunnistas idapiiri ehituse kallinemist