Eesti uudised

Signe Lahtein esmaspäevases „Kodutunde“ saates: olge terved ja näeme jälle (50)

Ohtuleht.ee, 3. aprill 2018 09:15
Signe Lahtein "Kodutunde" raamatu esituluseFoto: Jörgen Norkroos
Esmaspäeva õhtul suri 40aastaselt ajakirjanik ja telesaatejuht Signe Lahtein, kes sattus 22. märtsil raskesse avariisse. Eile oli eetris “Kodutunde” 200. osa, mille saatejuht oli muidugi armastatud Signe Lahtein. Olenemata sellest, et saade oli ette filmitud, tundusid uskumatuna tema poolt saate lõpus öeldud sõnad, mis kõlasid prohvetlikult.

“Me kahjuks ei ela ideaalses maailmas. /…/ Ma palun kõikidele teadlastele ja arstidele hästi palju tarkust, et nad juba homme suudaksid päästa veel rohkem elusid kui täna. Ma palun kõigile ümber sellist pereringi, nagu oli Annelil (200. saates aidatud pereema - toim.), kes teda sekundikski üksi ei jätnud, sest nagu Anneli ütles, nii suure valuga edasi elada saab ainult siis, kui sul on võimalus end välja rääkida ja nutta, kasvõi tuhandeid kordi. Emotsioonides ja pisarates ei ole midagi halba, häbiväärset või ebaväärikat.”

“Ma tean, et meie saatele heidetakse pidevalt ette, et ma panen siin kedagi nutma. Et muidu me ei lähegi appi, kui ei ole pisaraid. See on nii rumal jutt.”

“Mina olen kindlal veendumusel, et sellepärast ongi inimene loodud elama perekondadena ja kogukonnas, et me üksteist toetaksime, et me kaasa tunneksime, üksteist aitaksime, et oleks alati olemas õlg, mille najal nutta, kui selleks vajadus on.”

“Kodutunde” saade on eluline. See tähendab, et siin me naerame, nutame, rõõmustame, kallistame ja me ei häbene seda. Kõik, kes me oleme siin oma lugu jaganud, loodame, et kellelegi on sellest olnud kasu mõnel raskel hetkel oma elus.” /---/

“Olge terved, toetage üksteist ja näeme jälle.”

Samal teemal

12.11.2019
FOTOD KOHTUST | Kohus mõistis Signe Lahteina surma põhjustanud mehele karistuse
03.12.2018
Selgusid Signe Lahteinale saatuslikuks saanud autoavarii uued asjaolud, õnnetuse võis põhjustada veoautojuht
09.04.2018
Signe Lahtein "Kodutunde" viimases saatuslikus episoodis: "Vaadake, kui toreda taevatrepi leidsin ma siit Põlvamaalt!”
09.04.2018
Tänane „Kodutunne“ on pühendatud varalahkunud Signe Lahteinile