Ilm ja loodus

GALERII: Metsamuinasjutt põdrapaariga lumesajus (10)

Küllike Rooväli, 2. aprill 2018, 23:30
Ootamatu kevadine lumesadu tegi metsa kauniks nagu mainasjutu ning meelitas põdrad võsast välja.Foto: Küllike Rooväli
Kui mahasadanud varakevadine lumevaip kipub linnas lörtsiks sulama, siis juba poole tosina kilomeetri kaugusel linna piirist Viimsis ehib sulalumi puid ning sunnib põdrapere toiduotsinguile.

Võimsate põlispuude oksad on vajunud madalaks ja lumekate kirjanud puud ühetaolisteks mustriteks, mis sobiksid suurepäraselt jõulukaardile, aga mitte aprillikuisesse looduse tärkamisaega.

Ka Viimsi metsa võimsad põdrad tunduvad ootamatult kaelasadanud lume tõttu veidi nõutud ning on tulnud tihnikust välja uudistama, mis teoksil. Mõnda aega põrnitsevad sõralised lumesadu, seistes Kelvingi küla sildi juures tee peal nagu korravalvurid. Siis jalutavad nad metsa, et jätkata pajuvõsas oma pooleli jäänud õhtusööki ning samas ühe silmaga maanteel toimuvat jälgida.

10 KOMMENTAARI

v
vaesed loomad 3. aprill 2018, 12:22
ke ppivad seal kinnises asutuses oma sugulasi
r
Riigel 3. aprill 2018, 11:15
Tore uudis aga kuna põtrade asukoht kenasti artiklis ja pildil välja toodud siis võib enam-vähem kindel olla ,et nii mõnigi püssiga mees sai siit meeldiva erutuse osaliseks ning kui mitte juba siis õige pea on suundumas neid kahte ilusat looma otsima. Kardan,et need põdrad enam kaua ei ela....
Loe kõiki (10)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee