MAJA TÜHI, JAMAD JÄTKUVAD: Kaks aastat tagasi andis Varstu vald koolimaja erakooli pidavale MTÜ-le, kuid praegused vallajuhid ei pea toonast tehingut korrektseks.Foto: Sille Annuk / Postimees / Scanpix
Asso Ladva 2. aprill 2018 22:00
Rõuge vallavolikogu laseb politseil uurida, miks vald andis tasuta käest hoone, kus tegutses mullu suletud Krabi kool. Endist musterkooli uuritakse mitme teisegi asja pärast.

Rõuge vallavolikogu laseb politseil uurida, miks vald andis tasuta käest hoone, kus tegutses mullu suletud Krabi kool. Endist musterkooli uuritakse mitme teisegi asja pärast.

Võrumaal kunagise Varstu, nüüdse Rõuge valla maadel asunud Krabi kool õpetas mitu aastat probleemseid lapsi ja oli sellega kõigile eeskujuks. Mullu kevadel algas aga uurimine laste kallal vägivallatsemise asjus ning takkapihta pandi erakoolina töötanud asutus kinni. Rõuge vallavolikogu leiab, et tehing, millega vald andis Krabi koolimaja tasuta käest, ei ole päris puhas, ja laseb seda uurida politseil.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (32)

Janis 3. aprill 2018 13:39
Tore, et vähmalt üks ajakirjanik Lõuna-Eesti asju südamesse võtab, sellest koolist on juba mitu paljastavat artiklit ilmunud. Mõni aasta tagasi oli ajalehtedes kirjas ühe teise Lõuna-Eesti ääreeala kooli, Misso kooli, uuest hingamisest ja inimeste suurest tunglemisest Misso, nüüdsesse Rõuge, valda elama asumisest. Kas polnud mitte isegi kohaliku ettevõtja ja munitsipaalpoliitiku algatatud suurejooneline Tule Maale programm. Mis sellest nüüd saanud on, kas kohalik kool õitseb ja uusasunikud on oma loodetud õnne, lubatud majad ja tasuvad töökohad leidnud? Oleks huvitav lugeda.
Aga Krabi kooli teema tundub poliitilise kempluse ja rahvusspordi - ärategemisena. Kui meenutada autori eelnevaid artikleid, siis jätkas mõne aasta eest Krabi kool isemajandamisel, st tolleaegse Varstu valla toeta ja valda rahalselt koormamata. Isegi vastupidi, töötajate palkadelt makstud tulumaksust laekub osa KOV eelarvesse. Kust seda palgaraha ja muid kulusid katvat summat võtta pidid koolipidajad ise välja mõtlema - ega töötajad soovi paljapäeva oodata, ega lapsed tühja kõhuga õppida. Tegemist oli ideaalse muudatusega: vald pääseb maja hooldamise ja palga maksmise kuludest ja kool saab oma ruumides tegutsemist jätkata. Praegune uurimine tundub samasugune aja- ja raha raiskamine, kui eelmise tühjast kohast genereeritud "skandaali" puhulgi. Tegeleda kasvatusraskustega lastega ja juhatada nad ühiskonda tagasi on suur asi ja mõõtmatu panus tervele Eestile. Asi jõudis lõpule kui muutus seadusandlus ja selgus, et mujale õppima suunatud laste eest ei pea elukohajärgne KOV midagi maksma. Haridusminister lubas asja uurida ja uurib siiani. Kool aga suleti ja nüüd on ka kasvatusraskustega lapsed nn. tavakoolis pilti rikastamas. Palju õnne! Ju vist sellist Eestit me tahtsimegi.
Palun, jätke Mailis rahule 3. aprill 2018 15:52
Tema teeb mis suudab, aga eelmised ei liigutanud lille vartki.
Korruptsioonivastane komisjon 3. aprill 2018 13:00
Tuleks moodustada spetsiaalne komisjon, kes hakkaks uurima kõiki ärastamise ja kantimise juhtumeid mis aset leidnud II EW ajal. Eriti hullud kantimised on toimunud uue haldusreformi käigus. Ainuke lootus on EKRE. Eelnevalt tuleks vastu võtta seadus, mis lubab eriti karmilt karistada riigivara riisujaid, kantijaid kui ka nn. heauskseid onupoegadest edasiostjaid-müüjaid.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS