Maailm

VALE PUBLIK? President Trump tüütas lapsi majandusjutuga (5)

Toimetas Greete Kõrvits, 2. aprill 2018 21:13
Esileedi Melania Trump ja lihavõttejänku kuulavad presidendi kõnetFoto: AFP/Scanpix
Pühapäeval toimunud traditsioonilisel lastele mõeldud lihavõtteüritusel Valge Maja õuel rääkis president Donald Trump lastele majandusest, vahendab Metro.

Igal aastal toimub lihavõttepühadel Valges Majas lastele mõeldud munadejaht, kus väikesed ameeriklased presidendi koduõuele peidetud värvilisi mune otsivad ja korvidesse koguvad. President, kellega koos osalesid munajahi väljakuulutamisel ka tema abikaasa Melania,12aastane poeg Barron ning suur lihavõttejänku, pidas enne ürituse algust kõne. Mingil põhjusel otsustas president lastele rääkida hoopis majandusest.

„Meie riigil läheb suurepäraselt, vaadake või majandust, vaadake mis toimub,“ rääkis president. „Meil ei ole kunagi olnud sellist majandust nagu praegu ja me teeme ta veel suuremaks ja paremaks ja tugevamaks.“ Seejärel mainis president Trump ka sõjaväge: „Meie sõjavägi on praegu sellisel tasemel - on varsti sellisel tasemel nagu me kunagi varem näinud pole! Mõelge vaid, 700 miljardit dollarit, see kõik läheb sel aastal meie sõjaväe heaks.“

Peamiselt mudilastest koosnev publik ei huvitunud eriti presidendi kiidukõnest USA majandusele. Sellest hoolimata läks munajaht viperusteta ning president jagas hiljem lahkelt noorte kunstnike töödele autogramme.

Foto: Reuters/Scanpix

Samal teemal

10.03.2018
Mis toimub president Donald Trumpi püksisäärtega?!
03.03.2018
USA vabariiklased lähevad valimistel endiselt Clintoni vastu?
02.03.2018
Marina Kaljurand: Trumpi puhul loevad teod, mitte säutsud
30.02.2018
Blondi tuka ja tillukese peenisega ööliblikas sai nime Donald Trumpi järgi