Krimi

HALVALE TEELE: longerolemb sarivaras sai vabadust nautida kõigest ööpäeva (1)

Ohtuleht.ee, 2. aprill 2018, 15:10
ARMASTUS HUKUTAS: kui Virko suutnuks mõtted longerost eemal hoida, siis poleks ta praegu kongis.Foto: KALEV LILLEORG
Alkohoolikut pudelist eemal hoida on alati raske. Täiesti omaette tasemele jõudis loetud nädalad tagasi 41-aastane Virko, kes ei suutnud end hoida ööpäevagi alkoholist eemal. Kuna raha on tänapäeva Eestis alati vähe, siis pidi ta seda varastama minema.

Väga suur osa kohtute igapäevatööst läheb roolijoodikute menetlemise kõrval ka toidupoodidest alkoholivaraste peale. 1977. aastal sündinud Virko oli kuni märtsikuuni kriminaalkorras karistamata, kuid siis astus ta mitme pahateoga kohtu ette.

27. detsembril üritas Virko Kaubamaja toidumaailmast varastada soliidse brändit Armagnac Sempe (hinnaga 39,99). Ehkki maitse oli Virkol soliidne, siis varguses oli ta piisavalt koba ja jäi turvamehele vahele.

Nädal aega hiljem proovis Virko õnne juba Balti jaama Selveris, kus seekord üritas varastada kaks pudelit rahvalikku Laua viina (pudel 6,99). Virkol polnud taas õnne ja jälle jäi ta turvamehele vahele.

Möödus nädal ja Virko maitselatt läks veelgi madalamale – Viru väljakul asuvast R-Kioskist pistis Virko põue kaks Gin Long Drinki (hinnaga 1,8 eurot purk). Turvatöötaja jooksis Virkole järgi ja jälle saadi ta kätte.

Samal teemal

Mis halvasti, see uuesti, mõtles ilmselt Virko ja läks mõned päevad hiljem samasse kioskisse vargile. Virkot isutas endiselt longero järgi, kuid seekord üritas ta lahkuda kolme purgiga. Turvateenistus oli taas tasemel ja nii saadi ta taas kätte.

Pärast viimast vargust võeti Virko vahi alla ja 16. märtsil mõisteti Virkole kaks kuud vanglakaristust. See tähendas, et kohe pärast kohtuotsust pääses Virko taas vabadusse.

Kahjuks selgus, et mees püsib oma liistude juures ja tükk maad paremate tulemustega.. Järgmise päeva õhtupoolikul läks Virko Viru keskuse juures asuvasse Tallinki hotelli ja toppis jälle kaks longerot põue. Seekord oli Virko vähemalt nii osav, et jõudis longerod ka ära konsumeerida. Sellega Virko edulugu ka lõppes, sest mõni hetk hiljem võeti ta politsei poolt kinni.

Virko sai järjekordse süüdimõistva karistuse kõigest kolm päeva pärast esimest karistust. Seekord peab sarivaras vanglas istuma kuu ja kümme päeva. Seega soovitab Õhtuleht aprilli lõpuosas kõigil kesklinna alkomüügikohtadel valvel olla, sest Virko on jälle liikvel!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee