Eesti uudised

LOONE TAGASTATUD KULUHÜVITISEST: tahan avalikku õiglustunnet rahuldada! (39)

Anett Rannamets, 2. aprill 2018 14:06
Oudekki LooneFoto: Tiina Kõrtsini
Et eelmisel nädalal olid meedias kuluhüvitised päevakajalised, otsustas Oudekki Loone tagastada riigikogu kantseleile 750eurose õigusabi kulu. Kui endale teadaolevalt kasutas saadik õigusabi korrektselt, siis miks otsustas ta selle siiski tagastada?

"Otsustasin, et vaidlus küsimuse üle, millisel moel võiks riigikogu liige õigusabi kasutada ja kas maksumaksja peaks maksma selle eest riigikogu liikme palgas või riigikogu liikme kuluhüvitistes, ei ole tänase Eesti avaliku elu olulisim probleem, samuti ei soovi olla ma selle probleemi keskmeks," selgitas Oudekki Loone olukorda Õhtulehele.

Loone sõnul nägi ta, et eksisteerib osa avalikkusest, keda häirib see, et õigusabi kasutamist rahastatakse just kuluhüvitistest.

"Kõige lihtsam viis niisugust probleemi lahendada on nii, et katan need kulud oma palgast," märkis Loone ja sõnas, et tal on hea meel, kui ta seesuguse väikese sammuga saab avalikkuse õiglustunnet rahuldada.

Loone kuluhüvitiste kohaselt esitas advokaadibüroo Simson Straus eelmise aasta 6. septembril viie tunni õigusabi eest 750 euro suuruse arve.

Samal teemal

06.07.2018
Valitsus riigikogulaste kuluhüvitiste vähendamisel hoiakut ei võta. Asja hakkab arutama parlament
14.05.2018
Mida teeb Eesti eurosaadik 4400eurose kuluhüvitisega?
29.03.2018
Oudekki Loone lubas tagastada 750-eurose õigusabi kulu
28.03.2018
RIIGIKOGULASTE KULUHÜVITISED | Napsitamine europoliitikutega ja valijatega kohtumisele kartulikrõpsupakiga