Eesti uudised

100 aastat Esimesest maailmasõjast – aga maapind paljastab endiselt toonaseid relvi

Toimetas Vidrik Võsoberg, 2. aprill 2018 11:25

3 KOMMENTAARI

r
raven/ 2. aprill 2018 12:28
Leidsid ühe, aga Prantsusmaal on WW1 ajast siiani no-go ala Zone Rouge: "Completely devastated. Damage to properties: 100%. Damage to Agriculture: 100%. Impossible to clean. Human life impossible".
Algselt oli see 1200 ruutkilomeetrit, seda küll puhastatakse, aga praeguse tempoga pidavat veel 700 aastat kuluma. Suurim probleem on muidugi keemiareostus, mis ka taimedel kohati kasvada ei lase.
v
Vilz/ 2. aprill 2018 12:15
Maapõuest leiab ka viikingiaegseid relvi ja relvaosi. Mõni üllatus, et 100 aasta taguseid relvi leidub.
s
Selline / 2. aprill 2018 12:08
sõjamoon on küll ohtlik,kuid mitte nii ohtlik nagu meil püütakse näidata.Juba aastakümneid pole kusagil kuulda olnud,et keegi oleks granaadi,mürsu või mõne muu lõhkekeha puutumisest viga saanud.peaks teadma,mida võib ja,mida mitte.Normaalne inimene ei hakka ju kahurimürsku lahti võtma või lõkkesse panema!Metsades vedeleb siiani kümnete tuhandete kaupa käsirelvade laskemoona(padruneid)ja need lihtsalt katsudes küll mingit ohtu ei kujuta.Kuuekümnendatel-seitsmekümnendatel teadis iga poisslaps,kuidas sõjamoonaga ümber käia ja,missuguseid ohte see endas kätkeda võib.Tänapäeval on aga noored sellistest asjadest enamasti võõrdunud-kahjuks.Eesti ajal ei hoitud rahvast relvadest eemal ja inimesed olid selle kohapealt poole targemad!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee