Eesti uudised

LED-reklaami eemaldamist nõudev Tallinna linn kaevati kohtusse   (12)

Siim Randla, 2. aprill 2018, 07:00
Valgusreklaam Liivalaia 34.  Teet Malsroos
Osaühing nõuab kohtus Tallinna linnaplaneerimise ameti otsuse tühistamist, millega keeldutiehitusteatist kinnitamast ja mis puudutab loata paigaldatud LED- ekraaniga reklaami. 

Tallinna halduskohtule esitatud kaebuses nõuab Digiekraanid OÜ, et  Tallinna linnaplaneerimise amet vaataks ehitusteatise uuesti üle. Ehitusteatis puudutab Liivalaia tn 34 asuvat LED-ekraaniga ehitist reklaami näitamiseks, selgitas Tallinna linnaplaneerimise ameti õigusosakonna juhataja asetäitja Eva Vanamb Õhtulehele. See rajati ilma linnaplaneerimise ameti heakskiidetud ehitusteatiseta.

„Seadusandja küll võimaldab asuda ebaseaduslikult püstitatud ehitist tagantjärgi seadustama, kuid antud juhul leidis Tallinna transpordiamet tuginedes 2013. aastal läbiviidud uuringule „Reklaam‐leedekraanide mõju juhtidele elavas liikluses“, et LED-ekraani paigutamine ristmikule on liiklusele ohtlik,“ sõnas Vanamb.

Transpordiameti seisukohta arvesse võttes otsustas Tallinna linnaplaneerimise amet ehitusteatist mitte heaks kiita, lisaks ei sobi kõneksolev ehitis oma asukohta arhitektuurselt – reklaamikandja konstruktsioon ja maapealne vundament toestuslahendusena mõjuvad üldmuljelt tööstusaladele omaselt. Liivalaia tn ja Juhkentali tn risttee lähedus on aga Tallinna kesklinna elu- ja ühiskondlike hoonete ala.

Digiekraanid OÜ taotleb kohtus Tallinna linnaplaneerimise ameti  läinud aasta maikuise otsuse tühistamist, millega amet keeldus Digiekraanide esitatud ehitusteatise kinnitamisest. Veel märtsis oli menetlus kohtus pooleli.

12 KOMMENTAARI

k
kadaka ja tammsaare ristmik 2. aprill 2018, 11:40
seal asuv suur led reklaamtahvel lausa härib pimedal ajal foori taga rohelist tuld oodates, sellise reklaami koht ei ole kohe kindlasti ristmike juures vaid mujal.
s
Sõper 2. aprill 2018, 11:16
Kohe lülitatakse sisse sõpaka ja tammsaare hiigelekraan, siis näeme
Loe kõiki (12)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee