Muusika

Anne Veski annab 40 lava-aasta täitumise puhul Saku suurhallis soolokontserdi

Anne Veskil täitub 40 aastat laval: sellist maailmatasemel sõud pole ma kunagi varem Eestis teinud (63)

Toimetas Katharina Toomemets, 31. märts 2018, 19:39
Anne Veski Teet Malsroos
Tänavu möödub 40 aastat hetkest, mil sai alguse Anne Veski professionaalne karjäär. “Tegelikult olen laval laulnud juba alates kuueteistkümneaastaselt, kuid oma professionaalse lavatee alguseks loen siiski aastat 1978, kui asusin tööle tolleaegsesse Eesti NSV Riiklikku Filharmooniasse," meenutab Anne. Sel puhul annab Veski Saku suurhallis megakontserdi. 

"Lõpetasin tol aastal Tallinna Polütehnilise Instituudi ja saatuse tahtel osalesin samal kevadel ETV laulukonkursil “Kaks takti ette”, mille õnnelikuks laureaadiks ma ka sain. Mind märgati ja sain ümbersuunamise tubakavabrikust “Leek” Riiklikku Filharmooniasse, kus töötasid kõik tolle aja professionaalsed muusikakollektiivid,” meenutab Anne.

Veski karjäär algas kohe gastrollidega mööda mõõtmatuid Venemaa avarusi. “Tegin esimesi samme ja õppisin juba kogenumatelt artistidelt, mida üldse tähendab korralik kontsert, kui tuhatkond inimest sind pingsalt kuulab ja jälgib,” lisab Anne. Esimene suurem populaarsus saabus koos ansambliga Vitamiin, kui ekraanidele ilmus suure laia kübaraga “Roosiaia kuninganna”, kelleks Annet siiani vahel kutsutakse. Veski rahvusvahelise karjääri alguseks saab aga lugeda Sopoti rahvusvahelist laulukonkursi (1984), kus ta pärjati kahe esimese preemiaga. “Sellega olin end tõestanud ka üleliidulisel ekraanil. Ja nii ta läks. Alustasin soolokarjääriga maailmavallutust, mida teen siiamaani. Tänu kontsertreisidele olen väga palju maailmas ringi reisinud ja kontserte andnud,” räägib Anne.

Tema sõnul nõuab karjääri 40. juubel kodumaal suurejoonelist tähistamist. “Olen ammu mõelnud enda soolokontserdile suurhallis. Mäletan, kui istusin Tom Jonesi ja Mariah Carey kontsertidel ning otsustasin, et peaksin samuti ühel päeval areenimõõdu show Eestis ette võtma. Nüüd, juubeli puhul, saabki see idee teoks. Staadionitel ja suurtes kontserdisaalides on karjääri jooksul esinetud küll, sealhulgas on kirjas ka mitmed soolokontserdid Linnahallis. Kuid võib küll uskumatult kõlada, aga just Eestis ühtegi sellist suure siseareeni soolokontserti, nagu selle aasta lõpus on tulemas, pole mul varasemalt olnud. Kuigi olen kodumaal siiski väga palju esinenud, kuulen tihti fännide käest ka minu enda suureks üllatuseks, et nad pole mind kordagi oma silmaga laval laulmas näinud. Nüüd avaneb ka neil suurepärane võimalus tähistada minuga koos tulevat juubelit. Sellist maailmatasemel showd pole ma kunagi varem Eestis teinud ning see tuleb ka minu enda jaoks väga eriline,” lisab lauljanna.

Anne Veski juubelishow Saku suurhalllis toimub koostöös maailma suurima kontsertfirmaga Live Nation. “Juba kolmandat korda tekib meil võimalus teha areenitasemel produktsiooni Eesti artisti soolokontserdile. Alustasime kaks aastat tagasi ansambli Ewert and The Two Dragons showga, mullu esines suurhallis Karl-Erik Taukar. Tänavu ootab ees Anne Veski juubelishow ning meil on koos juba mitu põnevat ideed, milliste huvitavate tehniliste erilahendustega võiks sel õhtul välja tulla ning publikut üllatada,” räägib Live Nation Baltics peapromootor Eva Palm, kelle sõnul väärivad sarnaselt välismaa staaridega ka Eesti artistid oma soolokontserte suurtel areenidel. “Töötame Anne Veski tiimiga selle nimel, et pakkuda jõulude eel tuhandetele pealtvaatajatele maailmatasemel meelelahutust.”

Kahetunnise kontserdi raames tulevad esitusele kõik Anne Veski suurimad hitid, teiste seas näiteks “Roosiaia kuninganna”, “Viimne pilet”, “Jätke võtmed väljapoole”, “Kui lahe atmosfäär (Hea tuju laul)”, “Позади крутой поворот” jpt. Lisaks kuuleb suurhallis ka spetsiaalselt juubelikontserdi jaoks valitud palasid. “Mul on nii palju häid lugusid, mida ma pole väga ammu kontserdil esitanud. Ka need on mu karjääri vaieldamatud pärlid ning väärivad just sellisel suurel siseshowl laulmist. Loodan, et Saku suurhalli kontserdil saan esmakordselt Eesti publikule esitleda ka mõnda oma uut lugu,” lisab lauljanna. 22. detsembril esineb Anne Veski Saku suurhallis üle pika aja oma mitmeliikmelise saateansambliga. Lavale on oodata ka erikülalisi. 

Kontsert toimub istekohtadega ning müüki tuleb vaid 5000 piletit. 

Samal teemal

27. veebruar 2019, 06:50
SÜNNIPÄEVAGALERII | Palju õnne, Anne Veski!
11. aprill 2018, 12:14
Retrobesti esinejate hulka lisandusid Paradisio ja sel aastal lavajuubelit tähistav Anne Veski
22. märts 2018, 13:53
„Suure tähe väike täht“ saates täna Anne Veski, Henry Kõrvits ja Ain Mäeots
27. veebruar 2018, 15:16
Anne Veski lähedased ja sõbrad: mis on need omadused ja väärtused, mis teevad Anne Veskist ainulaadse ja imetlusväärse inimese?

63 KOMMENTAARI

n
noh 2. aprill 2018, 21:11
Punk pole oluline,papp on põhiline. igas tähenduses.
l
laul 2. aprill 2018, 12:26
Omal ajal olid Veski ja Länik küllalt vaenulikus suhtes. Õelutsesid pidevalt. Halvustasid vastastikku üksteist. Kas see on nüüd otsa saanud. peaks nagu olema, sest kumbki neist ei ole enam mingid staarid ega tipplauljad. Vanad naised, jääge koju ja mõnulege oma teenitud raha eest.
Loe kõiki (63)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee