Eesti uudised

Michal Simsonile: majandus- ja taristuminister ei peaks otsima õigustusi enda tegemata tööle (67)

Toimetas Silja Ratt, 31. märts 2018, 17:37
Kristen MichalFoto: Teet Malsroos
Kristen Michal kirjutab enda Facebooki lehel, et on neid kes jooksevad lahingu poole. Ja neid kes eemale. "Majandus- ja taristuminister peaks olema esimene ja tundma vastutust, mitte otsima õigustusi oma tegemata tööle või andmata vastustele," märgib Michal.

Hiiumaa laevatee süvendamata jätmine näitab hiidlaste arvates riiklikku hoolimatust, mistõttu nõuavad nad majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni ametist lahkumist. Simson süüdistab olukorras eelmist majandusministrit Kristen Michalit.

Samal teemal

Michal kirjutab aga enda postituses, et Kadri Simson tegeleb ministrina asjadega, millega ei peaks, ning jätab tegelemata sellega, millega peaks.

"Selle asemel, et lobistada raha tasutud transpordiks, milles riigiraha suurim saaja on keskerakondlane Sarapuu oma ettevõtetega, võiks Simson suhelda saarlaste ja hiidlastega. Selle asemel, et suunata riigiettevõtet sanktsioonides Venemaale raha viima, võiks majandusministri toolil istudes näidata initsiatiivi Eesti maanteede neljarajaliseks tegemisel või Tallinn - Helsinki tunneliga. Või kui need on liiga eelmise ministri nägu, siis pakkuda uusi lahendusi," jagab Michal õpetussõnu.

"Rukki kanalist ka paar sõna. 2016 aastal, kui meretase oli pikemalt anomaalselt madal, pakkusid hiidlased eesotsas Riho Rahuojaga, et leiavad traalija, kes lahendab probleemi. Majandusministrina lubasin avalikult, et kui tuleb laev, et leiame raha. Töö algas mõne ööpäevaga. Siiamaani on mul sõpru nii Hiiu- kui Saaremaal, sest otsisime iga nädal koos lahendusi, mitte viisi kuidas probleemi ära sokutada," meenutab Michal enda aegu majandusministrina.

Kadri Simsonile on mehel aga karm soovitus.

"Kas tunnistada endale, et amet on vale või hakata probleeme lahendama. Pealegi neid, kes Eestis räägivad, et nende halvas soorituses on süüdi Michal, on juba kahe käe sõrmedel. Külm kevad, kehv teleprogramm mõnel õhtul, kallima ununenud sünnipäev ja tualetis kustunud pirn on vaid sellest loetelust puudu," on Michal sarkastiline.

"Sa võid inimese opositsioonist välja võtta, kuid sa ei võta opositsiooni temast välja. Keskerakond ja Kadri näitavad selliste sõnumitega, et nad ei tunne vastutust Eesti juhtidena ja võiks hakata lahkuma. Palju pole jäänud ja loodan, et muutus tuleb."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee