Eesti uudised

Simson: ma mõistan hiidlaste muret

Hiidlased nõuavad majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni lahkumist (74)

Ärileht, 31. märts 2018 11:08
Kadri SimsonFoto: Robin Roots
Grupp hiidlasi leiavad, et Hiiumaa laevatee süvendamata jätmine näitab riiklikku hoolimatust, ja nõuavad, et majandus- ja taristuminister Kadri Simson lahkuks ametist.

Eile koostas grupp inimesi pöördumise, milles soovib, et keegi vastutaks riikliku hoolimatuse eest jätta laevatee Rukki kanalis süvendamata, kuigi juba kolm kuud tagasi oli teada, et olukord on kriitiline.

"Leiame, et majandus- ja taristuminister Kadri Simson, kes kolme kuu jooksul on eiranud Hiiumaa valla juhtide pöördumisi laevaühenduse kriitilise olukorra kohta, ei sobi oma ametisse," sõnati hiidlaste initsiatiivgrupi pressiteates.

"Hiidlased paluvad kõikide Eesti inimeste toetust, et teadvustada olukorda, kus riiklik hoolimatus on määranud ühe Eesti piirkonna taandarengule," kutsus initsiatiivgrupi nimel kõnelev Peep Lillemägi inimesi üles.

Samal teemal

Laevafirma teatas täna, et need, kes pühadeks Hiiumaale saanud, peaksid lahkuma varem, sest vesi alaneb homme taas. Praamiliiklus võib homme ka ajutiselt katkeda.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

"Hiidlaste mure ja etteheited nende saare ja mandri vahelise ühenduse osas on arusaadavad ning on loomulik, et saarte elanikud ootavad tõrgetevaba praamiliiklust. Praeguste murede allikaks ei ole aga tänased vead, vaid paari aasta tagused valeotsused. Nimelt tuleb algatatud petitsiooni eestvedajal reformierakondlasel Peep Lillemägil nõudvalt otsa vaadata eelmisele majandusministrile Kristen Michalile, kes otsustas 2016. aastal viia Rukki kanalis ellu traalimistöid ja loobus tavapärastest süvendustöödest. 2016. aasta oktoobris ellu viidud traalimised, millega saavutati kanali minimaalne sügavus 5,2 meetrit, ei andnud pikaajalist tulemust ja saavutatud sügavus ei ole püsinud, sest hoovused kannavad kanalisse setet," kommenteeris majandus- ja taristuminister Kadri Simson hiidlaste petitsiooni.

Simson rõhutas, et Veeteede Amet tegeleb Rukki kanali probleemiga ja tänase plaani kohasel toimuvad süvendustööd tänavu suve teisel poolel, plaani järgi augustis-septembris. Tööde maksumus selgub hankemenetluse käigus ja raha selleks on olemas ja riigieelarvesse planeeritud. Lisaks plaanib riik süvendustöid Rukki kanalis teha edaspidi regulaarselt, esialgsel hinnangul on vajadus korrata töid iga kahe-kolme aasta tagant.

"Tänane valitsus tegeleb tõsiselt olukorra lahendamisega ning enne süvendustöid on leitud teised transpordilahendused. Tuletan meelde, et probleemide tekkimisel võttis riik kiiresti tarvitusele abinõud hiidlaste olukorra leevendamiseks: tihendati Tallinn-Kärdla lennuliini ja Saaremaa-Hiiumaa vahelist laevaühendust. Lisaks avati nö uus liin Heltermaa-Virtsu-Heltermaa," sõnas Simson. "Ma mõistan hiidlaste muret ning luban, et antud probleemiga tegeletakse. Miks seda varem ei tehtud, tuleb petitsiooni eestvedajatel küsida Kristen Michalilt."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee